7 problemów, które przeszkadzają Ci w zarabianiu na giełdzie
Każdy kto po raz pierwszy styka się z giełdą akcji jest na początku przytłoczony ogromną ilością notowanych spółek i morzem napływających informacji. Codziennie kilkadziesiąt spółek, tylko na rynku polskim, publikuje komunikaty, w których informuje o istotnych wydarzeniach dotyczących bieżącej działalności a które mogą mieć znaczący wpływ na ich perspektywy na przyszłość.

Co kwartał odbywa się natomiast prawdziwy wysyp wyników finansowych spółek – 400 polskich spółek i 6000 amerykańskich publikuje raporty finansowe za kolejne 3 miesiące działalności.

To wszystko oddziaływuje na kursy poszczególnych akcji i zwykły człowiek, nie wyposażony w odpowiednie narzędzie zwyczajnie nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć a tym bardziej nad tym zapanować i odpowiednio szybko zareagować aby zarobić pieniądze.

Wobec tego całego szumu informacyjnego i ciągłej, dynamicznej zmiany notowań tysięcy spółek, inwestor giełdowy najczęściej wymienia poniższe problemy, przeszkadzające mu w samodzielnym zarabianiu na giełdzie.

Czy Ty też tak masz?

1) Nie znam się na analizie technicznej ciągłe wahania kursów wykańczają Cię psychicznie? Czy jak sprzedasz spółkę, to ona za chwilę jak na złość rośnie a jak kupujesz, to od razu pakujesz się w korektę spadkową? Nie wiesz o co w tym chodzi i mówisz „to nie dla mnie”?

2) Nie mam na to wszystko czasu! pracujesz na etacie lub prowadzisz swój własny biznes i zwyczajnie nie masz czasu na śledzenie tego wszystkiego. Być może zarobisz w tym czasie więcej ze swojej podstawowej działalności (nawiążesz współpracę z nowym Klientem, podpiszesz intratny kontrakt, znajdziesz lepszą ofertę pracy dla siebie)?

3) Jestem zabiegany i nie mam możliwości ślęczenia przed notowaniami non stop – wiadomo, że w obecnych czasach nomen omen czas to pieniądz i jeśli pracujesz lub choćby podróżujesz, to nie masz możliwości śledzenia na bieżąco wszystkich newsów i notowań setek spółek.

4) Nie wiem jak wybrać dobre spółki – nie wiesz jak wyselekcjonować te najlepsze spółki, na których można zarobić pieniądze przy ograniczonym ryzyku? Boisz się zaryzykować, bo przecież nie znasz się na tym a wiesz, że na giełdzie można stracić kasę?

5) Polska giełda nie rośnie  – wolałbyś zagrać na amerykańskiej ale nie masz odpowiedniego narzędzia – jesteś sfrustrowany polskim rynkiem akcji w ostatnich latach? Wolałbyś zainwestować na rynku, gdzie trwa cały czas silna hossa?

6) Wykańcza mnie to psychiczniejak kurs twojej spółki spada,  nie potrafisz szybko sprzedać i przez to pozwalasz na zwiększenie się straty? Rosnące straty wpływają negatywnie na Twoją psychikę?

7) Najchętniej poznałbym jakiegoś maklera lub najlepiej doradcę inwestycyjnegochciałbyś mieć wsparcie kompetentnych osób, zajmujących się zawodowo inwestowaniem na giełdzie ale nie wiesz gdzie ich szukać albo ich usługi są zwyczajnie za drogie? 

Na te wszystkie pytania odpowiada aplikacja, którą z powodzeniem i zadowoleniem używam od ponad roku czyli Squaber.

 Pomimo tego, że jestem zdecydowanie analitykiem fundamentalnym i kieruje się twardymi danymi finansowymi, to jednak uważam, że wsparcie ze strony tego rodzaju narzędzia do selekcji i monitorowania spółek pod względem analizy technicznej jest niezbędne.

1) APLIKACJA, KTÓRA JEST MOIM WIRTUALNYM ANALITYKIEM TECHNICZNYM

Nie musisz być ekspertem od analizy technicznej - Squaber, oparty na sprawdzonych algorytmach odwala całą brudną robotę za Ciebie, a przy okazji sam się uczysz :-) 

2) GIGANTYCZNA OSZCZĘDNOŚĆ CZASU – JEDNA APLIKACJA ZAMIAST SZTABU LUDZI

W tej chwili Squaber ogarnia prawie 6000 spółek - 5500 z Nasdaq i NYSE plus ponad 400 z polskiej giełdy. Aby analizować tak wielką liczbę spółek potrzeba by było prawdziwej armii ludzi. Coś o czym słynni inwestorzy, tacy jak Graham czy Fisher nawet nie śnili w swoich czasach, teraz stało się faktem. Pamiętajcie, że nawet obserwowanie 20-30 spółek, co nie jest przecież jakąś zatrważającą liczbą, wymaga dużej ilości wolnego czasu. Ja przykładowo mam na radzerze ponad 100 polskich spółek - zamiast ślęczeć przed monitorem, Squaber może robić to za mnie. 

3) WYGODA I DOSTĘPNOŚĆ W KAŻDEJ CHWILI – ALERTY NA MAILA I URZĘDZENIA MOBILNE

Aplikacja wysyła alerty na maila lub urzędzenia mobilne na system Android i IOS (Apple). 

4) IDENTYFIKACJA OKAZJI INWESTYCYJNYCH – SUGESTIE CIEKAWYCH SPÓŁEK

Nie musisz być ekspertem w selekcji spółek - Squaber podsunie Ci ciekawe typy z Polski i ze Stanów 

5) RYNEK AMERYKAŃSKI – DOSTĘP DO PONAD 5500 SPÓŁEK Z NASDAQ I NYSE

To jest według mnie absolutny hit! Dostęp do 5500 spółek z Nasdaqa i NYSE - dzięki temu mogę monitorować analizowane wczoraj spółki - Apple i Facebooka :-) Czaję się na dogodny moment do zakupu (oczywiście na korekcie lub bessie a Squaber powiadomi mnie o wejściu w preferowane przeze mnie poziomy cenowe) Oprócz tego wciąż poznaje nowe spółki z amerykańskiego parkietu, które Squaber mi codziennie sugeruje. 

6) SQUABER NIE MA EMOCJI – POKAZUJE SYGNAŁY POPARTE CHŁODNĄ ANALIZĄ

Tak wiem :-) Mnie też jeszcze wciąż zdarzają się problemy emocjonalne i przywiązywanie się do spółek. Squaber analizuje sytuację na chłodno, generując sygnały bez emocji - bo to nie jest człowiek - to algorytm :-) 

 7) OSOBISTY OPIEKUN Z LICENCJĄ MAKLERA I DORADCA INWESTYCYJNY

Bardzo cenię sobie bezpośrednie relacje z moim osobistym opiekunem, który ma licencję maklera papierów wartościowych z uprawnieniami doradztwa inwestycyjnego! Mało które biuro maklerskie oferuje taką możliwość a jeśli już to z pewnością nie za taką cenę i jest uwarunkowane gigantycznym obrotem na rachunku. Squaber zapewnia to w ramach abonamentu. 

WIĘCEJ O MOŻLIWOŚCIACH I KORZYŚCIACH PŁYNĄCYCH Z KORZYSTANIA ZE SQUABERA 

DODATKOWO - SQUABER OPRÓCZ ANALIZY TECHNICZNEJ, MIĘDZY INNYMI PO KONSULTACJACH ZE MNĄ, WPROWADZIŁ NOWE FUNKCJONALNOŚCI - ELEMENTY ANALIZY FUNDAMENTALNEJ. Już teraz są dostępne najważniejsze wskaźniki analizy finansowej a otrzymuje zapewnienia, że będzie ich coraz więcej. 

To jest niewątpliwa zaleta Squabera, że ta aplikacja wciąż się rozwija, dodawane są co pewien czas nowe użyteczne funkcjonalności, będące wielkim bonesem dla osób, które z niego korzystają! To bardzo duża zaleta, tym bardziej, że raz zapłacona cena za abonament jest dożywotnia i Squaber nie zażąda od nas podwyżki pomimo wprowadzania licznych udoskonaleń i nowych użyteczności.

W TYM MIEJSCU CHCIAŁBYM PODKREŚLIĆ, ŻE NIE POLECAŁBYM PROGRAMU, CO DO KTÓREGO MIAŁBYM JAKIEKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI, CZY TEŻ KTÓREGO DOSTATECZNIE NIE PRZETESTOWAŁEM.

Korzystam ze Squabera już grubo ponad rok (od marca 2014) i bardzo sobie go cenię. Uważam że jest to fantastyczne wsparcie dla inwestora, zwiększające skuteczność decyzji, chroniące kapitał i nade wszystko oszczędzające jego czas. 

WIĘCEJ O MOŻLIWOŚCIACH I KORZYŚCIACH PŁYNĄCYCH Z KORZYSTANIA ZE SQUABERA 

 

Kim jestem? Sprawdź stronę z informacjami o mnie:

https://longterm.pl/O-Mnie.html

Z inwestorskim pozdrowieniem, 

Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

Jeśli wiesz jak bezpiecznie grać to wyjedż do ludzi i pokaż albo określ gdzie i kiedy udzielisz rad a resztę dopracować można . Jeśli będzie można zarabiać to zero problemów a nie 7 . Chyba że będzie jeden : ból głowy z dużego przypływu gotówki . Mój największy problem życiowy poza tymi ośmioma to strategiczny brak pieniędzy . Jeśli jest pewność zarobienia pieniędzy to podpiszę umowę że z tych zarobionych za program zapłacę podwójną cenę . Jakoś na świecie nie ma nikogo mądrego kto by mi doradził albo pomógł. Ja natomiast w innej dziedzinie  mogę pomóc każdemu człowiekowi na ziemi o ile tym inspirującym tematem będzie zainteresowany a jest niezbędny każdemu .

odpowiedz

Zapraszam już jutro o godz. 20:00 na darmowy webinar, podczas którego omówię 5 spółek na życzenie Czytelników i będę się wspomagał przy tym również Squaberem : CI Games, Ciech, Groclin, Lentex i Vivid Games! 

Więcej szczegółów i link do rejestracji:

https://longterm.pl/Czy-Jest-Juz-Czas-Na-Kupno-Akcji.html

odpowiedz

Dziwi mnie jedno - skoro ten program jest tak doskonały, wspaniały i omalże nieomylny ( takie wnioski wychodzą po analizie tekstu), to dlaczego autorzy tego programu w dalszym ciągu na różne sposoby próbują go sprzedawać zamiast leżeć na Mauritusie, liczyć dolary/euro w grubych milionach i pływać swoimi jachtami. To jest jak z tymi pseudo trenerami motywacyjnymi którzy opowiadają genialne bajki o tym jak to żyć i jak stać się milionerem. Sorry, ale jeżeli znałbym taki sposób to na pewno nie sprzedawałbym go w internecie np po 300 zł, tylko dawno bym z niego skorzystał i miał spokój do końca życia. Naprawdę nie rozumiem idei pt. my wiemy jak, zapłać nam a my powiemy jak to zrobić. Jak to mawia młode pokolenie - żal.pl.

Co do opiekuna to bez przesady bo większość banków w ramach różnych kont czy chociażby IKE oferują doradców inwestycyjnych. Ja np przy zmianie banku, dostałem takowego opiekuna/doradce inwestycyjnego, tylko dlatego że jednocześnie otworzyłem rachunek maklerski.

Ps. Poza tym taki opiekun nie jest "osobisty", osobisty oznacza przywiązany/skoncentrowany na jednej osobie, a przecież doradca inwestycyjny doradza np. 1000 Kowalskim. Osobistego doradcę to może ma Trump, Neff czy Steinhardt, ale nie przeciętny Kowalski.

Pozdrawiam

odpowiedz

Czyli książek edukacyjnych też nie warto czytać, bo to podejrzane? Skąd w takim razie ty czerpiesz wiedzę?

odpowiedz

Witam, sami twórcy aplikacji przecież całowicie otwarcie przyznają, że aplikacja nie jest nieomylna, bo na giełdzie nie ma możliwości uzyskać 100% skuteczności. Każdy pojedynczy sygnał jaki Squaber generuje ma swoją ocenę (jakośc sygnału) od 1 do 10. Nawet jednak sygnał, który otrzyma jakość 10/10 nie jest pewny, bo giełda jest przecież nieobliczalna - szczególnie w krótkim terminie. Narzędzie wspomaga inwestora, podaje mu całą listę ciekawych spółek zaróno z polskiego, jak i amerykańskiego rynku ale przecież 100% pewności nie ma nigdy. Gdyby rzecież ktoś kiedyś wymyślił aplikację, która nie myli się nigdy, to z pewnością by jej nie udostępniał publicznie tylko bardzo szybko stałby się najbogatszym człowiekiem w historii ludzkości  Pozdrawiam 

odpowiedz

Ja również uważam, że Albert nieco przecenia swoje umiejętności i zbyt świetliście kreuje samego siebie na tym bogu, ale te wasze wpisy są moim zdaniem bardzo nie na miejscu.

Podejrzewam, że w ten niskopoziomowy sposób odreagowujecie tutaj swoje własne giełdowe porażki. Może obkupiliście się w banki mimo, że Albert cały czas odradzał, i teraz musicie się odgryźć?

Jeśli nie podoba wam się blog, a juz tym bardzie marynarka na zdjęciu, to chyba pora znaleźć sobie inny blog giełdowy, w połowie zapełniony profesjonalną sesją fotograficzną autora, pozującego w garniaku szytym z indyjskiego jedwabiu w pracowni samego Armaniego.

Po co te przytyki o ubiór, to ja kompletnie nie rozumiem....

odpowiedz

Mając taki program można zostać szybko MILIONEREM,a nie sprzedawca programiku.

odpowiedz

Do tego ma za stanowczo za dużą marynarkę ;)

odpowiedz

facet, który tak sztucznie pozuje na zdjęciu  - traci zaufanie w 100% bye

odpowiedz

A jaki to profesjonalista, który żyje z abonamentów a nie z giełdy?

odpowiedz

Moze od razu napisz ile to kosztuje panie profesjonalista.

 

odpowiedz