Dzisiaj Draghi
Nie spodziewałem się niczego spektakularnego po wczorajszym wystąpieniu Bena Bernanke i zgodnie z oczekiwaniami nie powiedział praktycznie nic nowego. Oczywiście nigdy nie można wykluczać że ten Pan nie wyciągnie kolejnego królika z kapelusza, ale tym razem chyba czekał na to co zrobi jego kolega po drugiej stronie Atlantyku.
czytaj dalej
Przed wystąpieniem Bena Bernanke
Wczoraj mieliśmy w Warszawie  odreagowanie silnych wzrostów z poniedziałku. Indeks ostatecznie zamknął się na symbolicznym minusie (-0,23%). O wiele istotniejsze będą kolejne sesje tygodnia i już nic się nie liczy oprócz wystąpień dwóch dżentelmenów
czytaj dalej
Przed sesją 31.07.2012
Po wczorajszej sesji mamy nowy trend krótkoterminowy, zarówno na rynku kasowym (WIG20), jak i kontraktów terminowych. Czy może on zamienić się w trend średnioterminowy (kilka miesięcy)? Uważam że jest na to bardzo duża szansa i za chwilę przedstawię moje argumenty.
czytaj dalej
Mario Draghi to Gandalf Biały?
W ubiegłym tygodniu mieliśmy wiele emocji na rynkach finansowych. Mario Draghi poprzez wypowiedzenie jednego zdania wywołał euforię na giełdach.
czytaj dalej
SPÓŁKI PROWZROSTOWE NA TYDZIEŃ 30.07-03.08.2012
Ubiegły tydzień zakończył się ponownie sporym rozczarowaniem dla spekulantów grających na wytypowanych spółkach prowzrostowych.
czytaj dalej