RANKING BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH 19.08.2012
Od poprzedniego rankingu blogerów niezależnych minęło już ponad pół roku (jak ten czas szybko leci). Kryzys zbiera swoje żniwa i niestety 7 blogów zostało wyeliminowanych z rankingu gdyż zwyczajnie nic się na nich nie działo, a jeden oficjalnie zakończył swoją działalność.
czytaj dalej
Wyniki JSW zgodne z oczekiwaniami
Wydarzeniem wczorajszego dnia były wyniki światowego giganta pod względem produkcji węgla koksowniczego - JSW. Zysk netto w II kwartale wyniósł 283,4 mln zł wobec oczekiwanych 286 mln zł ale za to zysk operacyjny był wyższy o 7,83% od konsensusu a przychody wyższe o 4,36%.
czytaj dalej
GTC szokuje większą stratą
Z wtorkowych wyników na uwagę zasługuje właściwie tylko KOV, którego raport był zgodny z oczekiwaniami. Zysk wyniósł 1,2 mln $ wobec straty -3,3 mln $ rok wcześniej. Przychody wzrosły o 377% do prawie 20 mln $.
czytaj dalej
Strzeżcie się fałszywych proroków
Był 10 maj tego roku. Indeksy giełdowe zaczęły ponownie mocno spadać w obawie o rozpad strefy Euro, a wyjście z niej Grecji było niemalże przesądzone...
czytaj dalej
Handlowy powyżej oczekiwań!
Po wczorajszych bardzo rozczarowujących wynikach KGHM, dzisiaj w końcu mamy pozytywną wiadomość. Zysk Banku Handlowego wzrósł do 230 mln zł z 151 mln rok wcześniej i wynik ten pobił oczekiwania analityków o 9,5%. Odpisy związane ze złymi kredytami również zaskoczyły pozytywnie (20 mln wobec oczekiwanych 23 mln).
czytaj dalej
21 edycja Konferencji WallStreet