Spółki prowzrostowe na tydzień rozpoczynający się 06.08.2012
Gracze nie są ostatnimi czasy rozpieszczani przez giełdę akcji. Po śmiesznym zysku 0,2% w poprzednim tygodniu, wytypowane spółki tym razem straciły średnio 0,77%.
czytaj dalej
Mario kto?
Wczoraj podobno było kolejne rozczarowanie ale ja się pytam: czy ktoś liczył na cud? Rozczarowanym może być bowiem tylko ten kto oczekiwał że Mario Draghi wyciągnie jakąś magiczną różdżkę i naprawi wszystkie problemy tego świata. Polska giełda z pewnością na to nie liczyła, dlatego skromne -0,8% wczoraj na WIG20 można uznać za umiarkowaną reakcję.
czytaj dalej
Dzisiaj Draghi
Nie spodziewałem się niczego spektakularnego po wczorajszym wystąpieniu Bena Bernanke i zgodnie z oczekiwaniami nie powiedział praktycznie nic nowego. Oczywiście nigdy nie można wykluczać że ten Pan nie wyciągnie kolejnego królika z kapelusza, ale tym razem chyba czekał na to co zrobi jego kolega po drugiej stronie Atlantyku.
czytaj dalej
Przed wystąpieniem Bena Bernanke
Wczoraj mieliśmy w Warszawie  odreagowanie silnych wzrostów z poniedziałku. Indeks ostatecznie zamknął się na symbolicznym minusie (-0,23%). O wiele istotniejsze będą kolejne sesje tygodnia i już nic się nie liczy oprócz wystąpień dwóch dżentelmenów
czytaj dalej
Przed sesją 31.07.2012
Po wczorajszej sesji mamy nowy trend krótkoterminowy, zarówno na rynku kasowym (WIG20), jak i kontraktów terminowych. Czy może on zamienić się w trend średnioterminowy (kilka miesięcy)? Uważam że jest na to bardzo duża szansa i za chwilę przedstawię moje argumenty.
czytaj dalej