S&P i Ropa przed Draghim
Wczoraj zimny prysznic spadł na tych co chcieli wyjść przed szereg i zagrać L pod Draghiego i ewentualnie kolejne QE3 Bernanke. W USA z kolei po początkowych spadkach dochodzących do -0,6% traderzy wyciągnęli na -0,12% na zamknięcie.
czytaj dalej
Przed Draghim
Po sezonie wyników polskich spółek, można w końcu powrócić do sytuacji na światowych giełdach a ta robi się bardzo ciekawa. Moim zdaniem kluczowy jest jak zwykle z resztą amerykański indeks S&P 500. Przyjrzyjmy się wykresowi kontraktu na niego.
czytaj dalej
Spółki prowzrostowe na tydzień 03-07.09.2012
W mijającym tygodniu PZU zyskał 1,77%, PKO 1,74%, a PGE 1,03%. Średni zysk wyniósł 1,51%. Czy już nadszedł czas aby wyjść nieco ze spółek defensywnych i trochę zaszaleć? Chyba jeszcze nie, ze względu na Draghiego.
czytaj dalej
Podsumowanie sezonu wyników
I wszystko jasne - z dniem wczorajszym i po części dzisiejszym, każda spółka z GPW podała swoje wyniki finansowe za II kwartał. Przyjrzyjmy się najważniejszym 46 spółkom spośród tych, które czekały z publikacją raportu na ostatnią chwilę i zrobiły to dopiero podczas wczorajszej sesji lub po niej.
czytaj dalej
Ursus kontratakuje!
Wczoraj dowiedzieliśmy się że nasz wzrost PKB poważnie zwolnił w II kwartale tego roku do 2,4% rok do roku (w I kw. było to 3,5%). Wynik może szokować ze względu na to że przecież w czerwcu odbywało się u nas Euro i aż strach pomyśleć co by było gdyby jego nie było. Przyjrzyjmy się jednak jak radziły sobie wtedy nasze spółki.
czytaj dalej