DZISIAJ NASTROJE KONSUMENTA W USA
Dzisiaj w kalendarzu co prawda nie ma bardzo istotnych danych, które zazwyczaj mają istotny wpływ na rynek ale uważam że nie można przegapić godziny 16 i odczytu nastrojów amerykańskich konsumentów - Conference Board.
czytaj dalej
WAŻNE DANE Z RYNKU NIERUCHOMOŚCI
Tydzień rozpoczynamy od spadków, będących kontynuacją korekty z poprzedniego tygodnia ,wywołanej rozczarowaniem inwestorów po ogłoszeniu decyzji FED.
czytaj dalej
SPÓŁKI PROWZROSTOWE TYGODNIA
Postanowiłem rozpocząć cykl cotygodniowych artykułów omawiających wybrane spółki o największym potencjale do wzrostu w krótkim terminie (kilka - kilkanaście sesji).
czytaj dalej
CO DALEJ Z SUROWCAMI?
Na poprzednim blogu napisałem w maju dwa artykuły opisujące sytuację na rynku dwóch kluczowych dla rynków finansowych surowców - ropy naftowej i złota. Od momentu publikacji wpisu "Wielki short na ropie" surowiec ten staniał o 17% a momentami podczas wczorajszej sesji był o 20% niżej w stosunku do ceny z dnia wpisu. Nie piszę tego aby udowadniać że miałem rację czy że wpis okazał się  proroczy ale żeby zwrócić uwagę na obecną sytuację jaka się kształtuje w notowaniach "czarnego złota".
czytaj dalej
TĄPNIĘCIE NA WALL STREET
czytaj dalej