Nie ma hossy bez banków
W tym tygodniu wchodzimy mocno w sezon wyników polskich spółek. Jak do tej pory wyniki zaprezentowała czwórka naszych banków - Millenium, BRE, Pekao i PKO. Każda z  tych instytucji finansowych zaskoczyła pozytywnie w stosunku do oczekiwań analityków. Te trzy ostatnie, miały nawet wynik lepszy niż przed rokiem (narastająco po II kwartałach).
czytaj dalej
Zapowiada się dobry sezon wyników spółek giełdowych
Sezon wyników za II kwartał rozpoczęły od mocnego uderzenia banki. Każdy z nich - Millenium. BRE, Pekao i PKO, pobił oczekiwania analityków. Te trzy ostatnie banki miały narastająco po dwóch kwartałach zysk netto większy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
czytaj dalej
Wchodzimy w sezon wyników spółek
Mamy już pierwsze wyniki spółek - sezon publikacji raportów finansowych otworzył tradycyjnie bank Millenium. Po nim, zyskami pochwaliły się kolejna dwa duże banki - BRE i Pekao.
czytaj dalej
Spółki prowzrostowe na tydzień rozpoczynający się 06.08.2012
Gracze nie są ostatnimi czasy rozpieszczani przez giełdę akcji. Po śmiesznym zysku 0,2% w poprzednim tygodniu, wytypowane spółki tym razem straciły średnio 0,77%.
czytaj dalej
Mario kto?
Wczoraj podobno było kolejne rozczarowanie ale ja się pytam: czy ktoś liczył na cud? Rozczarowanym może być bowiem tylko ten kto oczekiwał że Mario Draghi wyciągnie jakąś magiczną różdżkę i naprawi wszystkie problemy tego świata. Polska giełda z pewnością na to nie liczyła, dlatego skromne -0,8% wczoraj na WIG20 można uznać za umiarkowaną reakcję.
czytaj dalej