Odbicie
Wczoraj Warszawa zademonstrowała po raz kolejny swoją siłę względem pozostałych rynków. Londyn spadł o 1%, Budapeszt -1,9%, Madryt -2,58% a nasz WIG jedynie 0,5%. Nie warto było z wiadomych względów patrzeć na WIG20.
czytaj dalej
W oczekiwaniu na pomoc Chin
Wcale mnie nie cieszy fakt że moja prognoza z piątkowego komentarza przed sesją się jak na razie sprawdza. Napisałem że w USA spodziewam się korekty na 1330 a w Polsce na 2200 (wczoraj obniżyłem na 2150 z wiadomych względów). Każdy kto mnie czyta od dłuższego czasu wie że jestem bykiem, ale nie jestem tzw. "permanentnym bykiem"
czytaj dalej
Wyniki spółek w USA w centrum uwagi
W poniedziałek wieczorem sezon kwartalnych wyników amerykańskich spółek tradycyjnie otworzyła Alcoa. Chociaż w mediach zostały one ukazane jako "lepsze od oczekiwań" to tak jak napisałem wczoraj to wszystko po wnikliwej analizie to był zwykły "bullshit".
czytaj dalej
Dalsze symptomy twardego lądowania w Chinach
Dzisiaj z Chin napłynęły kolejne niepokojące wieści - import wzrósł w czerwcu o jedyne 6,3% rok do roku wobec wzrostu o 10% w maju, natomiast wysyłki eksportowe wzrosły o "jedyne" 11,3% w porównaniu z poprzednim wzrostem o 15%.
czytaj dalej
INFLACJA W CHINACH NAJNIŻSZA OD 29 MIESIĘCY
Dzisiaj otrzymaliśmy istotne dane z Chin. Inflacja konsumencka (CPI) okazała się najniższa od 29 miesięcy osiągając poziom 2,2% rok do roku. W stosunku do maja spadła o 0,6%.
czytaj dalej