PRZED SESJĄ 27.06
Wczoraj WIG20 w imponującym stylu wzrósł o prawie 2%, co przy spadających indeksach w zachodniej Europie i w USA na początku sesji, mogło zaskoczyć większość obserwatorów. Próbuje się tłumaczyć te zwyżki końcówką półrocza ale przecież gdyby sentyment na świecie był zły to nikt nie chciałby się wychylać.
czytaj dalej
DZISIAJ NASTROJE KONSUMENTA W USA
Dzisiaj w kalendarzu co prawda nie ma bardzo istotnych danych, które zazwyczaj mają istotny wpływ na rynek ale uważam że nie można przegapić godziny 16 i odczytu nastrojów amerykańskich konsumentów - Conference Board.
czytaj dalej
WAŻNE DANE Z RYNKU NIERUCHOMOŚCI
Tydzień rozpoczynamy od spadków, będących kontynuacją korekty z poprzedniego tygodnia ,wywołanej rozczarowaniem inwestorów po ogłoszeniu decyzji FED.
czytaj dalej
SPÓŁKI PROWZROSTOWE TYGODNIA
Postanowiłem rozpocząć cykl cotygodniowych artykułów omawiających wybrane spółki o największym potencjale do wzrostu w krótkim terminie (kilka - kilkanaście sesji).
czytaj dalej
CO DALEJ Z SUROWCAMI?
Na poprzednim blogu napisałem w maju dwa artykuły opisujące sytuację na rynku dwóch kluczowych dla rynków finansowych surowców - ropy naftowej i złota. Od momentu publikacji wpisu "Wielki short na ropie" surowiec ten staniał o 17% a momentami podczas wczorajszej sesji był o 20% niżej w stosunku do ceny z dnia wpisu. Nie piszę tego aby udowadniać że miałem rację czy że wpis okazał się  proroczy ale żeby zwrócić uwagę na obecną sytuację jaka się kształtuje w notowaniach "czarnego złota".
czytaj dalej

Oferowane instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał.
(Nie dotyczy akcji i ETF)