Czy nadchodzi globalny kryzys?
Zapraszam na wyjątkowy webinar, który odbędzie się w środę, 26.06 o 19:00.

Webinarium z Traderem 21, Albertem Rokickim i dr Przemysławem Kwietniem

Podczas szkolenia zostaną poruszone następujące tematy:

  • Jak wycenić CD Projekt RED? Czy to bańka czy wciąż okazja inwestycyjna?
  • Czy wojna handlowa może doprowadzić do globalnego kryzysu finansowego?
  • Jakie pomysły inwestycyjne mają eksperci na II połowę 2019 roku?

Webinar rozpocznie się w środę 26.06 o godz. 19:00 - poniżej link do darmowej rejestracji:

Rejestruję się na darmowy webinar <<LINK>>

Do zobaczenia i usłyszenia w środę!

Z inwestorskim pozdrowieniem, 

Albert "Longterm" Rokicki

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

Podczas debaty Twoje poglądy na perspektywy inwestycyjne okazały się być diametralenie odmienne od stanowiska Tradera. Różnice były zbyt duże, żebyście obaj mieli rację.

Mógłbyś wyjaśnić czytelnikom, dlaczego sądzisz, że Twoje podejście zapewnia większe prawdopodobieństwo atrakcyjnych stóp zwrotu? Dlaczego to Trader się myli?

odpowiedz

Nie wiem czy Trader się myli czy to ja mam rację. Ja położyłem na mój scenariusz dużo pieniędzy i mam zainwestowane w spółki w przeważającej większości w Polsce ( w tym się obaj zgadzamy że kraje emerging markets w tym Polska daszą lepsze stopy zwrotu) i trochę w USA (ale to śladowa część mojego kapitału).

Jestem optymistą bo wciąż mamy niską inflację i nawet nie zakończyliśmy na dobre pierwszej fazy cyklu Kondratiewa czyli wiosny trwającej od 2000 roku a przed nami jeszcze kolejna korzystna dla akcji faza lata ale ona preferuje surowce (w tym też się zgadzamy z traderem, że surowce dadzą zarobić bo tak zawsze było).

odpowiedz

Odpowiedziałeś w sposób wymijający.
Z jednej strony starasz się pokazać cechy wspólne obu podejść (lokowanie kapitału w emerging markets, surowcach, unikanie USA), a z drugiej Twoimi wybrańcami są spółki typowo wzrostowe, koncentrujące sprzedaż na rynku amerykańskim (cały gaming), które stracą na ewentualnym osłabieniu się dolara. Chwalisz surowce (a więc pośrednio tradycyjną gospodarkę - energetykę, przemysł ciężki), ale inwestujesz w oderwane od nich nowe technologie.

PS. Nie odbieraj moich uwag jako krytyki. Chciałbym poznać bardziej klarowne stanowisko. Obecnie trochę się w tym gubię.

odpowiedz
Odpowiedź do zagubiony  z dnia 28.06.2019 13:54

Inwestuję w polskie akcje w tym akurat teraz mocno w gamingowe które mają przed sobą mega premiery. Cykl dolara jeszcze się imho nie skończył.

Jestem inwestorem długoterminowym i np. w CD Projekt inwestuję już 8 rok, więc jakieś przejściowe perturbacje nie powodują modyfikacji strategii.

Zachęcam do obejrzenia mojego webinaru szkoleniowego w najbliższy czwartek 04.06 o 20:00 - poniżej link go rejestracji - poznasz moją filozofię inwestowania:

https://attendee.gotowebinar.com/register/2435663846391859725

 

odpowiedz