Najlepsze spółki z rynku NewConnect
Doskonały tekst o bieżącej sytuacji na rynku NewConnect napisał dla nas Krzysiek Abramowicz - autor bloga "MarketRevolution".

Witam. Z tej strony Krzysztof Abramowicz – autor bloga marketrevolution.eu.  Znany na forum longterm jako „Chris Abra”.

Uruchomiliśmy dla was sprzedaż kolejnej edycji raportu topNC , opisuję w nim spółki które miały najlepsze wyniki kwartalne oraz dobrze rokują w kwestii wzrostu kursu. Raport zawiera 70 stron i 32 spółek podzielonych na kategorie inwestycyjne i sektory działalności. Opisy działalności spółek, wskaźniki ekonomiczne, ryzyka i szanse, cześć z walorów zawiera też analizę techniczną. Więc jeśli szukasz czegoś ciekawego z NC, a nie masz czasu na dokładny research, to zrobiliśmy to za ciebie! Na bazie najlepszych spółek zrobiliśmy portfel też topNC, jego wyniki poniżej:

Wyniki za poprzednie kwartały: http://marketrevolution.eu/portfel-topnc/

Aby nie przedłużać. Zamieszczam jedna ze spółek z raportu topNC – Dektrę:

 

Dektra #DKR – tutaj również oczekuję utrzymania trendu oraz wzrostów pod przyszłoroczną dywidendę – rynek liczy na stopę rzędu 10%.

Zagranie: Warto postawić dwa zlecenia kupna z WUJ. Jedno na 11,4 zł, a drugie na 11 zł.             
StopLoss mentalny posesyjny na 10,4 zł Stawka na pozycję do 5 tys. Zł, zalecana o połowę mniejsza.

Sektor deweloperski bije kolejne rekordy. W tym roku oddano już 10% więcej mieszkań niż w rekordowym 2016. Dodatkowo dopiero teraz wyraźnie wzrosła sprzedaż hipotek o 15% r/r, nadal większość mieszkań kupuje się za gotówkę i popyt napędzają cztery grupy: Ukraińcy, re-emigranci wracający do Polski m.in. po Brexicie, bogatsza część klasy średniej oraz osoby mające dużo gotówki i chcące chronić ją przed inflacją. Dodatkowo boom napędza wzrost gospodarczy. Część osób widzi bańkę w tym zachowaniu rynku. Jest to możliwe – wystarczy spojrzeć na szalejące ceny we Wrocławiu i Krakowie. Z drugiej strony, zanim ona pęknie to sądzę, że potrwa to minimum rok i napędzą ją kredyty hipoteczne, a nie widać jeszcze podwyżki stóp procentowych, która będzie głównym hamulcem wzrostu sektora.

Dektra, której 60% przychodów to sprzedaż folii i ociepleń budowlanych, trafiłą do tego sektora ze względu na powiązanie jej przychodów z koniunkturą na tym rynku.