Spółki prowzrostowe na tydzień 23-26.04.2019
Sprawdź aktualny skład mojego portfela spółek prowzrostowych tygodnia.

Obecnie, łącznie po sześciu latach i 39 tygodniach od początku prowadzenia portfela (22.06.2012), inwestycje przyniosły 181,4% zysku (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny WIG zyskał 51,23%.

Pierwsza edycja 2012/2013 (pełny rok) zakończyła się wynikiem 24,7%

Druga edycja 2013/2014  (pełny rok) zakończyła się zyskiem 24,53%

Trzecia edycja 2014/2015 (pełny rok) zakończyła się zyskiem 7,77%

Czwarta edycja 2015/2016 (pełny rok) zakończyła się stratą  0,17%

Piąta edycja 2016/2017 (pełny rok) zakończyła się zyskiem 43,22%.

Szósta edycja 2017/2018 (pełny rok) zakończyła się zyskiem 55,04%

Obecnie po 39 tygodniach siódmej edycji portfel wygenerował zysk +23,09% wobec zysku WIG-u 8,71%.

Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu?

Począwszy od 10.06.2018 portfel SPT został zamknięty w strefie VIP portalu Longterm.pl, dostępnej dla Subskrybentów Longtem.

Zamów roczny lub 2-letni abonament Longterm aby uzyskać dostęp do portfela a także wielu innych użyteczności - forum VIP, mój długoterminowy portfel inwestycyjny, archiwum webinarów, portfel Pawła "Kuziego" Kuźmy i wiele innych :-)

Zamów roczny abonament TERAZ <<LINK>>

 

Poniżej mała ciekawostka - porównanie zachowania portfela SPT (czerwona linia) z indeksem WIG (niebieska linia) od początku prowadzenia portfela (22.06.2012): 

A tak wygląda performance od początku 2013 roku (startując od wyjściowych 30 000 zł):


 

WYNIKI PORTFELA ZA ROK (2016) MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ <LINK>

Po co w ogóle prowadzę ten portfel?  

CELEM JEST UZYSKANIE KWOTY 20 000 000 PLN <LINK>(SŁOWNIE: DWUDZIESTU MILIONÓW ZŁOTYCH) W OKRESIE 30 LAT Z POCZĄTKOWEGO, TEORETYCZNEGO KAPITAŁU, WYNOSZĄCEGO 30 000 PLN (SŁOWNIE: TRZYDZIEŚCI TYSIĘCY ZŁOTYCH) w 2012 ROKU. W CZERWCU 2012 STARTOWAŁEM Z POCZĄTKOWYMI 30 TYSIĄCAMI ZŁOTYCH. W CZERWCU 2042 ROKU PLANUJE NA TYM BLOGU ZAMIEŚCIĆ HISTORYCZNY WYKRES, KTÓRY POKAŻE DROGĘ JAKĄ ZARZĄDZANY PRZEZE MNIE KAPITAŁ PRZEBYŁ PRZEZ 30 LAT Z KWOTY 30 000 ZŁ W 2012 ROKU, DO PONAD 20 MILIONÓW ZŁ (PLAN MINIMUM). 

NIEMOŻLIWE? ABY TO OSIĄGNĄĆ WYSTARCZY ŚREDNIOROCZNA STOPA ZWROTU NA POZIOMIE MINIMALNIE WYŻSZYM NIŻ 24,2% (dokładnie: 24,203%, dzięki której przekroczę poziom 20 mln w 2042 r.). Pokazuje to wielką moc jaką posiada procent składany, działający w czasie kilkudziesięciu lat. Podczas pierwszego roku trwania eksperymentu stopa zwrotu wyniosła 24,67% zatem plan został wykonany z nawiązką. Drugi rok inwestycji zakończył się nieco gorszym rezultatem bo łączny zysk wyniósł 24,53%. Jak do tej pory wszystko zatem idzie zgodnie z założonym planem :-)

CZY MÓJ EKSPERYMENT SIĘ UDA?

Cóż, czas pokaże ale jedno jest pewne – ten czas 28 lat i tak upłynie, bez względu na to czy będę próbował czy nie :-)  

Dołącz do mnie w mojej drodze do tego ambitnego celu odległego o ponad 28 lat i obserwuj moje cotygodniowe zmagania z rynkiem.  Nie podejmowałem się go bynajmniej dlatego że jest to cel łatwy do osiągnięcia – wręcz przeciwnie, wymaga wielkiego samozaparcia, wytrwałości i determinacji. Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi analizami i artykułami na blogu zapisz się na bezpłatny newsletter i otrzymaj powitalnego e-booka „Inwestuj longterm II” gratis! (formularz po prawej stronie bloga – wystarczy podać imię, nazwisko lub nicka jeśli chcesz pozostać anonimowym oraz oczywiście adres e-mail). Polub również profil mojego bloga na Facebooku, na którym informuje na bieżąco o nowych artykułach oraz zmianach w składzie portfela:

https://www.facebook.com/longtermblog

Metodologia portfela: zasada jest taka, że co tydzień inwestuje taką samą kwotę w 3 wyselekcjonowane spółki. Zysk lub  strata nie jest brana pod uwagę przy kolejnych inwestycjach – każdy kolejny tydzień należy traktować tak, jakby startowało się od zera z taką samą kwotą. Środki zarobione nie podlegają reinwestowaniu z tygodnia na tydzień (Reinwestuję zysk raz, przy starcie każdej kolejnej edycji!). Przykładowo: W I tygodniu inwestuje po 10 000 zł w każdą spółkę (portfel łącznie posiada kapitał początkowy 30 000 zł). Zysk w I tygodniu wynosi 1,77% czyli że portfel zarobił 531 zł. W kolejnym tygodniu nie inwestuje jednak tych zarobionych już pieniędzy ale ponownie zainwestowana kwota to początkowe 30 000 zł. W II tygodniu zarabiam 10% czyli 3000 zł czyli łączny skumulowany zysk po dwóch tygodniach to 3531 zł czyli 11,77%. W portfelu spółek prowzrostowych nie stosuje zleceń stop loss. Poprzez przyjęcie takiej a nie innej metodologii, łączny zysk portfela został w sposób znaczący zredukowany.  Metodologia ta pozwala jednak wypłaszczyć wpływ ewentualnych strat jakie z pewnością pojawią się wcześniej czy później, podczas czasów gorszej koniunktury. Wyniki portfela nie uwzględniają kosztów prowizji maklerskich i należałoby uwzględnić minimum 0,19% od każdej przeprowadzonej transakcji.

Z inwestorskim pozdrowieniem, 

Albert "Longterm" Rokicki

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

"Obecnie, łącznie po sześciu latach i 39 tygodniach od początku prowadzenia portfela (22.06.2012), inwestycje przyniosły 181,4% zysku (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny WIG zyskał 51,23%."

Z wykresu wynika, że inwestycja w WIG faktycznie przyniosłaby ok. 50% zysku (netto? brutto? łącznie zdywidendami?), natomiast czerwona linia SPT wskazuje na ok. 300% (netto? brutto? z dywidendami? czy wliczono koszty transakcyjne?).

Pytanie: która stopa zwrotu (181 czy 300%) jest prawdziwa? Oczywiście, pod warunkiem, że w tym zbiorze znajduje się prawdziwa wartość.

odpowiedz

ten 180% to jest bez reinwestowania. 300% na wykresie to z dołączeniem dodatkowej kasy zarobionej czyli z reinwestowaniem.

dzięki za zwrócenie uwagi - muszę to dosadnie wyjaśnić w opisie.

odpowiedz

Jeśli dodajesz dywidendy do wykresu SPT, to powinieneś dodać je również do WIGu.

Z orientacyjnych szacunków wynika, że to będzie nie +51% tylko ok. +80% -> ile dokładnie, to zależy od przyjętej przez Ciebie metody dodawania dywidend do SPT

odpowiedz

Witaj Albert,

jestem subskrybentem kolejny już rok, nie bardzo rozumiem o co chodzi technicznie z dostępem do tematu "sólki prowzorstowe tygodnia".

Piszesz o nich, piszesz : ,,Sprawdź aktualny skład mojego portfela spółek prowzrostowych tygodnia."

ale poniżej dodajesz: ,,Począwszy od 10.06.2018 portfel SPT został zamknięty w strefie VIP portalu Longterm.pl, dostępnej dla Subskrybentów Longtem."

Jeszcze niżej: ,,zamów abonament" itd.

Jestem abonentem już kolejny rok. Przedłuzyłem najpierw po roku od razu na 2 lata, ale z tą kategorią trochę błądzę..... W jaki sposópb mogę śledzić na bieżąco każdego tygodnia spółki prowzrostowe  na dany tydziń.

Pozdrawiam

Damian Serafin

odpowiedz

Witam,

 

powinieneś otrzymywać mejle z linkiem do aktualizacji portfela SPT. Akurat w tym tygodniu nie było mejlowej informacji bo skład portfela się nie zmienił ale normalnie co weekend otrzymujesz aktualizację tego portfela - 3 spółki na kolejny tydzień.

Poza tym możesz w każdej chwili możesz pobrać najnowszą aktualizację portfela SPT z forum VIP dostępnym po zalogowaniu.

odpowiedz

Witam,

na początku mojej inwestycyjnej drogi z gieldą, do ktorej namowil mnie moj 14-letni syn natknąlem się na Twoj kanal (pozwolisz, ze sam zaprponowalem przejscie na Ty, ja mam 52 lata, sądząc po widocznych na fb i yt zdjeciach jestes duzo mlodzszy...)

Bardzo mi sie podoba twoje podejscie do GPW i to ze wg. Ciebie jest to inwestowanie, a nie gra. Tam gdzie w w grę wchodzą prawdziwe pieniądze, a nie jest to kasyno, to uzycie slowa gra nie jest na miejscu.

Będę wdzieczny, jezeli wciągniesz moj adres mailowy do Twojej listy mailingowej, nad jej rozwinięciem o platne, proponowane przez Ciebie serwisy aktualnie się zastanawiam.

 

Pozdrawiam, z inwestorskim pozdrowieniam

Jarek Zysk

odpowiedz

Ja sobie nie przypominam, bym kiedykolwiek otrzymała maila z linkiem do SPT. Jaki jest tego powód?

odpowiedz