Dlaczego warto zakupić abonament Longterm.pl?
Poniżej przedstawiam korzyści, jakie osiąga inwestor dzięki zakupowi rocznego abonamentu Longterm.pl

1) RAPORTY Z ANALIZAMI NAJLEPSZYCH 18 SPÓŁEK Z CAŁEJ GPW Już w pierwszym mailu, nowy Abonent Longterm.pl, otrzymuje ostatni raport z rankingiem 18 najlepszych spółek po wynikach kwartalnych. Na 44 stronach znajdują się w nim - krótki wstęp podsumowujący miniony kwartał, 18 analiz spółek, zarówno fundamentalnych, na które jest najmocniejszy nacisk, jak i technicznych. Pokazane są tam poziomy, na których sugerowane jest ustawienie zleceń obronnych (stop loss). Co godne uwagi, każdy kolejny raport Abonent Longterm.pl otrzymuje gratis aż do wygaśnięcia abonamentu! Wynika z tego, że właściwie abonament zwraca mu się po 4 raporcie (4*95=380), a przecież ten pierwszy raport otrzymuje od razu, wraz z pierwszymi materiałami w mailu powitalnym!

2) DŁUGOTERMINOWA STRATEGIA INWESTYCYJNA "LONGTERM" Otrzymywanie samych raportów, choć jest wielką wartością dodaną i praktycznie zwraca koszt zakupu abonamentu, to nie jest absolutnie największą jego korzyścią. Codzienne komentarze giełdowe w formie PDF wysyłanych na maila, wraz z dostępem do długoterminowego portfela inwestycyjnego, złożonego z wybranych spółek z rankingu, to największy benefit w ramach świadczonej usługi. Za 380 zł otrzymuje się ok. 250 analiz w ciągu roku (mniej więcej tyle jest sesji giełdowych w ciągu 12 miesięcy). Wychodzi koszt 1,52 zł za jeden materiał - słownie: jeden złoty i pięćdziesiąt dwa grosze. Za taką cenę nie kupi się już butelki przyzwoitego piwa czy nie napije się herbaty, nie wspominając o kawie, nawet w tanich dworcowych bufetach :-) W codziennym komentarzu po sesji znajduje się krótkie podsumowanie tego co działo się na rynku danego dnia, najważniejszych wydarzeń w spółkach rankingowych (o ile coś się działo) oraz oczywiście aktualny stan portfela inwestycyjnego - zawsze jest w nim od 2 do 10 spółek z ostatniego raportu. Jako bonus otrzymuje się analizy EURUSD, polskich obligacji (bardzo przydatne dla osób inwestujących w fundusze papierów dłużnych), niemieckiego DAX, złota i ropy naftowej.

3) DOSTĘP DO FORUM VIP  Więcej o forum VIP napisałem w specjalnym artykule na jego temat: http://stary.longterm.pl//forum-vip/ Generalnie otrzymuje się dostęp do forum na którym w kilkunastu wątkach tematycznych pojawiło się kilka tysięcy wpisów, które same w sobie stanowią gigantyczny materiał edukacyjny. Otrzymałem wiele miłych maili od Abonentów, chwalących moje forum i piszących ku mojemu zdziwieniu, że przeczytali je od deski do deski, pomimo tego, że było do przeczytania kilka miesięcy wstecz :-) Na forum codziennie rano, zaraz po otwarciu sesji i po południu przed jej końcem, podaje odczyt mojego autorskiego wskaźnika prawdopodobieństwa wzrostów "BAROMETR INWESTORA", o którym pisałem więcej tutaj: http://stary.longterm.pl//barometr-gieldowy-twoj-wskaznik-ostrzegawczy/ Ponadto, na forum pisze kilkudziesięciu aktywnych inwestorów - w wielu przypadkach, z wieloletnim doświadczeniem. Codziennie ktoś podeśle kolejny ciekawy typ inwestycyjny i w wielu przypadkach są to propozycje zagrań czysto spekulacyjnych. Jeśli ktoś preferuje grać w krótkim terminie i czuje się z tym dobrze, to ja absolutnie nie mam nic przeciwko - to jest jego życie, jego wybór, jego psychika i jego strategia :-) Różnorodność uczestników forum jest według mnie jego największą wartością - są wśród nas radykalni długoterminowcy, są krótkoterminowi spekulanci, a nawet kontraktowcy! Każdy jednak bez wyjątku przyczynia się każdego dnia do rozwoju naszej inwestorskiej społeczności.

4) KONSULTACJE Z INWESTOREM O PONAD 14-LETNIM DOŚWIADCZENIU  Każdy Abonent może w każdej chwili zadać mi pytanie zarówno na forum, jak i bezpośrednio na maila. Powiem szczerze, że ja takiego komfortu codziennych konsultacji z inwestorem o ponad 14-letnim doświadczeniu na początku mojej przygody z giełdą nie miałem i szczerze zazdroszczę każdemu, kto może z takiej możliwości korzystać. Ile błędów bym nie popełnił, ile mniej pieniędzy bym stracił i ile mniej nerwów bym miał w życiu, to tylko ja wiem :-) Ale przeszedłem tę żmudną, kamienistą drogę, która absolutnie nie była usłana różami - jedyne co może się z nimi kojarzyć to kolce wbijane nieustannie w skórę :-) Nauczyłem się jednak giełdy, właśnie dosłownie, na własnej skórze - popełniłem w przeszłości wszystkie możliwe błędy, jakie może popełnić inwestor. Wierzyłem w zamki na lodzie, a unikałem solidnych biznesów, oferujących stabilne zyski. Uśredniałem pozycje na spadających spółkach, zamiast ciąć straty i stawiać na spółki zyskowne. Ryzykowałem zbyt wiele szukając igły w stogu siana, zamiast brać to co już rynek oferuje po korzystnej cenie! Grałem przeciwko trendowi zamiast grać z trendem itd. itd. Tych błędów było bardzo wiele, ale teraz po 14 latach wiem, że każdy jeden był niezbędny na mojej drodze do stania się profesjonalnym inwestorem. Te błędy przeszłości przypominają mi czego nie robić aby pozostać skutecznym inwestorem. Najgorsze co mogłem zrobić, do czego przyznam się publicznie to fakt, że przez bardzo długi okres wątpiłem w nauki mojego wielkiego mistrza - Warrena Buffetta.

 buffett

"Bądź chciwy, gdy inni się boją - bój się, gdy inni są chciwi" Warren Buffett

Po wielu latach z wielką pokorą powracam do jego filozofii inwestowania i jestem jej pewny bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz wiem czego nie robić, a co należy robić aby unikać strat a z drugiej strony być na tyle pewnym inwestycji aby pozwolić zyskom spokojnie rosnąć. Nie ucz się na własnych błędach - możesz się ich ustrzec i ochronić bardzo dużo kapitału jeśli będziesz miał profesjonalne wsparcie w ramach serwisu Longterm.pl!

5) ALTERNATYWA WOBEC LOKATY BANKOWEJ CZY FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH  To chyba równie ważna korzyść - obecnie najlepsza roczna  lokata bankowa to 4%, od których przecież należy odjąć podatek 19% czyli netto uzyskuje się 3,24%. W przeważającej liczbie banków taka lokata jest jeszcze niższa i zysk netto spada grubo poniżej 3% - najczęściej 2,5%. Przy 10 000 zł zysk po roku to 250 zł, przy 20 000 zgarnia się 500 zł, przy 50 000 jest to już cały tysiak :-) OK, a ile można zarobić na tej giełdzie? Jeśli ktoś kupiłby wszystkie spółki z mojego pierwszego raportu, wydanego pod koniec 2011 roku, za równe kwoty (idealnie rozłożyłby kapitał na wszystkie 11 spółek) i trzymał do dziś, to łączny zysk wyniósłby 58% co daje roczną stopę zwrotu 22%. Więcej o tym ile można spokojnie zarobić na giełdzie, inwestując w dobrze wyselekcjonowane spółki na ograniczonym ryzyku, napisałem tutaj: http://stary.longterm.pl//ile-mozna-zarobic-na-gieldzie/ Te 22% rocznego zysku może wydawać się niskim osiągnięciem, ale chciałbym ograniczyć w maksymalny sposób oczekiwania przyszłych Abonentów. Lepiej bowiem nastawić się na mniej i mile się zaskoczyć, niż mocno rozczarować. Oczywiście podana stopa zwrotu jest symulacją, co by było, gdyby ktoś zainwestował we wszystkie spółki z rankingu, natomiast w praktyce tak się nie robi - inwestuje się tylko w wybrane spółki z raportu. Poprzez podwójny proces selekcji spółek - najpierw wybór do rankingu, potem decyzja o inwestycji czyli wejściu do portfela, minimalizuje ryzyko straty i maksymalizuje potencjał zysku. Jedno jest pewne - w obecnych czasach niskich lokat bankowych, te 380 zł wydane na roczny Abonament.pl jest zdecydowanie dobrą inwestycją.

Przyłącz się do grona Abonentów Longterm.pl już teraz i otrzymaj ostatni raport z rankingiem 18 najlepszych spółek po wynikach za I półrocze oraz dostęp do portfela inwestycyjnego w pierwszym powitalnym mailu! Kliknij w poniższy link aby złożyć zamówienie: ABONAMENT NA CODZIENNE KOMENTARZE GIEŁDOWE I DOSTĘP DO PORTFELA DŁUGOTERMINOWEGO 

650x292_2 (1)

Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki IMG_1824

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/longtermblog

Email: kontakt@longterm.pl 

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

Gratulacje ,ja też nie narzekam,jak w mediach zaczną trąbić o hossie to trzeba zwiekszyć czujność.ciszej jedziesz dalej bedziesz... PS: spore obroty na enerdze i nowy hist max :-) lpp tez ladny obrot lecz bez maxa.Korzystnie jest jednak kupwać jak jest niewiara we wzrosty i z tym juz mielismy do czynienia na wakacjach (zamieszanie z ofe) teraz mozna kupony odcinać.
odpowiedz
Czy aby na pewno wszyscy? ;-) dla mnie to było wręcz oczywiste, wobec takiego skrajnego pesymizmu jaki mieliśmy w lipcu i na początku sierpnia a o tym że wyjdziemy z trendu bocznego górą pisałem już nawet w czerwcu: https://longterm.pl/wyjdziemy-z-tego-gora/
odpowiedz
Co się to Albert porobiło, że te wzrosty się pojawiły. Wszyscy straszyli spadkami i co?
odpowiedz
WIG najwyżej od ponad 6 lat
odpowiedz
szeroki czyli spółki z WIG-u a nie tylko banki i te najlepsze fundamentalnie
odpowiedz
a po co Panu szeroki rynek? gra Pan na kontraktach? :-)
odpowiedz
solidna - myślę o szerokim rynku a nie jak teraz ze hossę robią spółki z sektora bankowego plus kilka perełek...
odpowiedz
Największy giełdowy debiut w historii Wall Street stał się faktem: http://www.bloomberg.com/news/2014-09-18/alibaba-group-said-to-raise-21-8-billion-in-record-u-s-ipo.html
odpowiedz
Polska pokonała Rosję i będzie grać w półfinale. Nikkei +1,6% dzień jak co dzień ;-)
odpowiedz
Dlaczego posługuje się Pan czasem przyszłym? :-) już jest solidna hossa - być może największa za naszego życia.
odpowiedz
jak tylko zacznie się solidna hossa liczba abonentów zapewne mocno wzrośnie.. :)
odpowiedz
Z przyjemnością informuję, że poprowadzę wykład podczas zbliżającej się konferencji "Skuteczny Inwestor", organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w Zakopanem: http://www.sii.org.pl/7721/edukacja-i-analizy/profesjonalny-inwestor/profesjonalny-inwestor-2014.html
odpowiedz
Dzisiaj referendum w Szkocji i pierwsza transza TLTRO - będzie się działo :-) a wieczorem jak zwykle mecz o wszystko :-)
odpowiedz
Ach ci okrutnie Japońce - chcą chyba wymordować wszystkie niedźwiedzie na tej planecie... Nikkei +1,24% - tak na początek dnia :-)
odpowiedz
dziękuje bardzo za szybką odpowiedź. zbieram w necie informacje o inwestowaniu w spółki dywidendowe i z chęcią będę śledził Pana portfel. przy okazji, gratuluje świetnego pomysłu. Pozdrawiam
odpowiedz
Witam, ostatni IV odcinek tutaj: https://longterm.pl/portfel-dywidendowy-iv-odslona/ linki do poprzednich trzech części można znaleźć pod wpisem jako "Podobne wpisy". Swoją drogą muszę z tego zrobić odrębną kategorię.
odpowiedz
Witam Panie Albercie, gdzie mogę znaleźć Pana portfel dywidendowy o którym mowa?
odpowiedz
O przepraszam faktycznie zostało zwiększone zaangażowanie w PZU - przepraszam za wprowadzenie w błąd. Prowadzę kilka portfeli i zaczyna mi się to mylić, tym bardziej, że zakup był już jakiś czas temu. Tak jak napisałem, w sobotę ukaże się kolejny artykuł z cyklu "Portfel akcji dywidendowych" i tam wszystko szczegółowo omówię.
odpowiedz
wiedzę o dokupieniu PZU do portfela dywidendowego czerpałem z Pana komentarza opublikowanego 2 dni temu pod artykułem portfel dywidendowy, gdzie napisał Pan o dokupieniu jako o fakcie dokonanym, ale rozumiem, że tak się jednak nie stało? "Haj Jarku, pomyliłeś portfele :-) w dywidendowym cały czas jest i nawet został dokupiony. w końcu dywidenda 6,8% piechotą nie chodzi ;-)"
odpowiedz
Jako uzupełnienie powyższego artykułu polecam mój komentarz video, w którym przedstawiam twarde argumenty przemawiające za wielką hossą pokoleniową w Polsce: https://www.youtube.com/watch?v=W3YuVLgnmNU
odpowiedz
Tak - stop loss na zabezpieczeniu portfela dawno się zrealizował, a odnośnie zakupów, to nie zdecydowałem się jednak na dokupienie PZU przed dywidendą.
odpowiedz
w takim razie bardzo dziękuję, a co do zmiany to czy nie został dokupiony pakiet PZU pod dywidendę i zrealizowany stop loss z zabezpieczenia na futures?
odpowiedz
Będziesz Pan zadowolony :-)krótko i w temacie...
odpowiedz
Witam, nic się w nim specjalnego nie dzieje - nie zdecydowałem się na kolejne zakupy akcji, akumuluje gotówkę (we wrześniu wpłaciłem kolejny 1000 zł w ramach systematycznego oszczędzania). W sobotę ukaże się kolejna V odsłona specjalnie na Twoje życzenie :-) Pozdrawiam
odpowiedz
a kiedy aktualizacja portfela dywidendowego? od ostatniego wpisu minął już miesiąc, czy jest więc jakiś powód dla którego nie pojawia się V odsłona?
odpowiedz