Konferencja "Książęca Street 12" - poznaj program i prelegentów

Z przyjemnością zapraszamy na naszą kolejną konferencję "Książęca Street" (to będzie już 12 edycja!), która odbędzie się ponownie w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie w dniach 18-19.03.2023!

Jeśli chodzi o program konferencji to analogicznie jak poprzednio wystąpią przedstawiciele 10 spółek

Przerwy kawowe, lunche, kolacja w sobotę wraz z imprezą wieczorną z open barem w cenie!

Oczywiście jak zwykle będzie też nagranie wideo dla uczestników konferencji.

LINK do wideo relacji z poprzedniej naszej konferencji:

Z przyjemnością zapraszamy na naszą kolejną konferencję "Książęca Street" (to będzie już 12 edycja!), która odbędzie się ponownie w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie w dniach 18-19.03.2023!

Jeśli chodzi o program konferencji to analogicznie jak poprzednio wystąpią przedstawiciele 10 spółek

Poniżej program konferencji

2-dniowa konferencja, 10 wykładów prezesów i przedstawicieli spółek, networking, przerwy kawowe, lunche, kolacja w sobotę z open barem (whiskey, wódka, wina białe, czerwone, piwo) w cenie.

Program pierwszego dnia (sobota 18.03.2023):

9:00-10:00 Rejestracja
10:00-11:30 Albert Rokicki i Adrian Przybylski (Longterm Games)
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15  Marek Markuszewski, Michał Pietrzkiewicz (Starward Industries)
13:15-13:30 przerwa kawowa
13:30-15:00  Marcin Staniszewski, Mateusz Sagan (SDS Optic)
15:00-16:00 przerwa obiadowa
16:00-17:30 Filip Granek (XTPL)
17:30-17:45 przerwa kawowa
17:45-19:15 Krzysztof Czaplicki, Mateusz Nowak (Noctiluca)
19:15-19:30 przerwa kawowa
19:30-21:00 Filip Lachowski, Trung Nguyen (Fair Place Finance)
21:00 Kolacja i impreza z open barem do 03:00 w nocy.

Program drugiego dnia (niedziela 19.03.2023):

10:00-11:30 Stan Just, Adam Pieniacki (Covenant.dev)
11:30-11:45 Przerwa kawowa
11:45-13:15  Paweł Wielgus (Bioceltix)
13:15-13:30 Przerwa kawowa
13:30-15:00 Artur Podhorodecki (QNA Technology)
15:00-16:00 Obiad
16:00-17:30 Michał Lisiecki (Red Deer Games)

Przerwy kawowe, lunche, kolacja w sobotę wraz z imprezą wieczorną z open barem w cenie!

Oczywiście jak zwykle będzie też nagranie wideo dla uczestników konferencji.

Prelegenci

Marcin Staniszewski

Pomysłodawca i Współzałożyciel SDS Optic, Akcjonariusz, Dyrektor Technologiczny oraz Prezes Zarządu w SDS Optic S.A.

Nadzoruje i koordynuje wszystkie prace z obszaru fotoniki oraz bioinżynierii medycznej.

Naukowiec i manager z wieloletnim doświadczeniem w rozwoju projektów technologicznych. Absolwent University of Akron OH, USA. Doświadczony inżynier z kilkuletnim doświadczeniem w działach R&D zdobytym w firmach amerykańskich, w tym w NASA Glenn Research Center (Cleveland, OH), gdzie pracował nad innowacyjnymi

Mateusz Sagan

Nadzoruje i koordynuje wszystkie prace z obszarów operacyjnych, biznesowych, finansowych, zarządzania projektowego oraz relacji inwestorskich.

Absolwent studiów MBA w University of Central Lancashire Preston (Wielka Brytania). Ekspert z zakresu zarządzania innowacyjnymi projektami badawczo-rozwojowymi, ponad 20 lat doświadczenia pracy w międzynarodowym środowisku korporacyjnym, w tym w firmach rodzinnych oraz technologicznych startupach na całym świecie. Doradza jako mentor programów akceleracyjnych, m.in. MIT EF CEE. Pełni funkcje Członka Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Interim Managers w Polsce oraz Członka Rady Klastra Lubelska Medycyna.

Artur Podhorodecki

Założyciel oraz od grudnia 2016 roku prezes Spółki QNA Technology S.A.

W 2003 roku ukończył studia na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, Politechniki Wrocławskiej w specjalności Fizyka Ciała Stałego. W tym samym roku podjął studia doktoranckie na tym samym Wydziale, które ukończył z wyróżnieniem w 2007 roku. Za swoją rozprawę doktorską otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów za najlepszą pracę doktorską w dziedzinie Inżynieria Materiałowa. Od roku 2020 posiada tytuł profesora w dziedzinie nauk fizycznych.

W latach 2011-2012 był członkiem Rady Młodych Naukowców, będącej organem doradczym Ministra NiSW. W roku 2012 został powołany przez Ministra NiSW do Rady Naukowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, gdzie pełnił także funkcję członka Komisji Odwoławczej do roku 2016. Od roku 2020 pełni funkcję członka Rady Nadzorczej w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej.

W ramach swojej działalności naukowej był współautorem ponad 120 publikacji w czasopismach zagranicznych, 5 patentów/zgłoszeń patentowych,  kierownikiem/koordynatorem 15 projektów badawczych NCN, NCBiR, MNiSW, EU, Funduszy Wyszehradzkich oraz brał udział w wielu innych projektach badawczych jako wykonawca. Za swoje osiągniecia naukowe otrzymywał nagrody MNiSW, FNP, Politechniki Wrocławskiej oraz innych gremiów eksperckich. Swoje doświadczenie badawcze oraz biznesowe zdobywał na stażach w Kanadzie, Francji oraz w trakcie licznych wizyt w ośrodkach badawczych na całym świecie.

Filip Granek

Twórca technologii XTPL, jeden z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie nowoczesnych technologii wytwarzania ogniw słonecznych oraz technologii opartych o nanomateriały. Przez blisko 10 lat pracował w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych placówkach badawczych i przedsiębiorstwach typu Hi-Tech, m.in. Fraunhofer ISE (Niemcy), ECN (Holandia), ANU (Australia), Kingstone Semiconductor Company Ltd. (Chiny). Kierował pracami badawczymi w ścisłej współpracy z największymi przedstawicielami branży fotowoltaicznej z Europy, Azji oraz USA. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. stypendium Burgena (Akademia Europea), stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców, stypendium niemieckiego DAAD oraz prestiżowym grantem badawczym LIDER finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Członek prestiżowej Young Academy of Europe, został także wyróżniony w rankingu wybitnych innowatorów nowej Europy „New Europe 100 Challengers”. Zwycięzca 16. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2018. Nagrodę otrzymał za pracę nad technologią przełomu, która ma poważną szansę zmienić świat na lepsze. Wygrał także w kategorii Nowy Biznes, w której nagroda została przyznana za wykorzystanie własnego doświadczenia naukowego do tworzenia innowacyjnego na skalę światową produktu. Autor 70 publikacji naukowych i 30 międzynarodowych zgłoszeń patentowych i patentów.

Marek Markuszewski

Pomysłodawca i współzałożyciel, Prezes Zarządu Starward Industries. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako grafik, projektant, producent; współzałożyciel krakowskiego oddziału CD Projekt RED, project manager oraz senior producer (Wiedźmin 3: Krew i Wino,  Cyberpunk 2077).

W zarządzie odpowiedzialny za strategię rozwoju studia, budowanie zespołu, prowadzenie produkcji.

Michał Pietrzkiewicz

Członek zarządu Starward Industries. Posiadacz tytułu CFA oraz doradca inwestycyjny. Członek ACCA i polski biegły rewident. Inwestor indywidualny od 15 lat. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada bogate doświadczenie zdobyte w międzynarodowych korporacjach. Były dyrektor finansowy centrum usług wspólnych oraz były dyrektor biura audytu wewnętrznego spółki zarządzającej aktywami.

W zarządzie odpowiedzialny za obszar ładu korporacyjnego oraz finansów.

Krzysztof Czaplicki

Dyrektor Operacyjny w Noctiluca S.A.. Doświadczony menadżer, przedsiębiorca i inwestor który w trakcie kariery zawodowej uczestniczył w wielu przedsięwzięciach w Polsce, USA, SEA, EU, Afryka i LATAM. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi Seed i Venture Capital, gdzie także zajmował się komercjalizacją wyników prac naukowych, współpracą nauki z biznesem oraz akceleracją nowych technologii. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym - w formułowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju firmy, budowaniu wartości, planowaniu i usprawnianiu procesów oraz projektowaniu i wdrażaniu modeli biznesowych.

Mateusz Nowak

Dyrektor Rozwoju Biznesu w Noctiluca S.A. Menedżer z doświadczeniem w realizacji blisko 100 projektów w zakresie tworzenia i implementacji strategii, procesów M&A i Due Diligence. Ponad 5 lat pracował w PwC, gdzie był odpowiedzialny za zbudowanie i prowadzenie programu akceleracyjnego dla startupów FinTech obejmującego całą Europę Środkowo-
Wschodnią, który mógłby stanowić bazę dla nowych usług doradczych - PwC Startup Collider. Doświadczenie zawodowe zdobył również jako Partner w funduszu Mazovia Capital/NXT Ventures i współzałożyciel pierwszego akceleratora skupiającego się na projektach deep-technology - MIT Enterprise Forum Poland.

Paweł Wielgus

Członek zarządu Bioceltix, prezes zarządu funduszu inwestycyjnego Kvarko, inwestor w spółkach na wczesnym etapie rozwoju (Bioceltix, QNA Technology, SatRev, Green Zebras, Alphamoon). Mgr inż. biotechnologii (Politechnika Wrocławska), doktor nauk chemicznych (Politechnika Wrocławska), analityk finansowy (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu).  W przeszłości stypendysta międzynarodowego programu studiów doktoranckich International Max Planck Research School, beneficjent grantu badawczego Komitetu Badań Naukowych, konsultant naukowy i stażysta na Uniwersytecie Stanowym w Jackson, Mississippi oraz w Instytucie Fizyki Ciała Stałego im. Maxa Plancka w Dreźnie. Uczestnik licznych konferencji, warsztatów i sympozjów naukowych organizowanych m.in. przez uniwersytety w Palermo, Walencji, Helsinkach i Genewie. Autor wielu prac opublikowanych w wiodących czasopismach chemicznych o zasięgu międzynarodowym.

Stan Just

Prezes Zarządu Covenant.dev S.A. Pracował w Reality Pump przy "Two Worlds" oraz w 11 bit studios przy "Anomaly", później był producentem "Wiedźmina 3" w CD Projekcie. Pełnił rolę Członka Zarządu Stowarzyszenia Polskie Gry oraz Europejskiej Federacji Twórców Gier, a także komitetu sterującego GameINN. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Jagielońskim oraz programu MBA na UQAM / SGH.

Adam Pieniacki

Dyrektor finansowy Covenant.dev S.A. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w działach finansowych polskich i międzynarodowych firm.
Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1992 w Cuprum Banku S.A.. Następnie pracował kolejno w KGHM Polska Miedź S.A., WIGROPOL Sp. z o.o., FLEXPOL Sp. z o.o., Prosper S.A., grupie kapitałowej Polpharma oraz CI Games S.A. Pełnił także funkcję Dyrektora Finansowego w spółkach córkach, amerykańskich koncernów notowanych na giełdzie nowojorskiej, takich jak: YORK Int, Johnson Controls oraz UPS. Do grudnia 2018 roku pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej a następnie Prezesa
Zarządu w Harper Hygenics S.A.. Adam Pieniacki jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz ukończył liczne kursy i szkolenia z dziedziny finansów i zarządzania. W 2006 roku uzyskał prestiżowy tytuł Dyrektora
Finansowego Roku.

Filip Lachowski

Współzałożyciel i Prezes Zarządu WealthSeed – fintechowej platformy do łatwego inwestowania i zarządzania finansami osobistymi, która uruchomiła ofertę dla klientów indywidulanych na polskim rynku w styczniu 2022 roku. (WealthSeed jest znakiem towarowym domu maklerskiego Fair Place Finance S.A.).

Wcześniej przez 8 lat pracował w Londyńskim oddziale amerykańskiej firmy doradztwa strategicznego, Oliver Wyman, realizując projekty dla wiodących instytucji finansowych: banków, ubezpieczycieli, towarzystw funduszy inwestycyjnych w Europie i na Bliskim Wschodzie w obszarze strategii, finansów i ryzyka.

Absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego, gdzie uzyskał tytuł magistra i doktora Ekonomii oraz był stypendystą Economic Social Research Council i Nuffield Colege. Absolwent Oxford Fintech Programme oraz kursów dla kadry menedżerskiej w INSEAD i Wharton.

Michał Lisiecki

Wydawca, menadżer, przedsiębiorca działający m.in. w sektorze mediów, GameDev, nieruchomości. Pierwszą firmę założył w wieku 17 lat. Założyciel grupy kapitałowej PMPG Polskie Media (notowanej na GPW w Warszawie), która wydaje m.in. tygodnik „Wprost”, tygodnik „Do Rzeczy" oraz magazyn „Historia Do Rzeczy". Grupa PMPG aktywnie inwestuje również w spółki z sektora GameDev, nieruchomości i social mediów.

W 2003 roku Michał Lisiecki został najmłodszym członkiem Klubu Polskiej Rady Biznesu, był również członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Jest członkiem prestiżowej YPO (Young Presidents Organization) światowej organizacji liderów biznesu.

Jego obecne spektrum działań i zainteresowań to m.in. dynamicznie rozwijająca się w Polsce branża gamingowa. Jest współzałożycielem i CEO studia RedDeer Games - najszybciej rosnącej firmy w sektorze GameDev w regionie CEE wg. AI Magazine. Spółka została wybrana przez Google for Statrups i Dealroom.co, jako jeden z topowych startupów gamingowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Po niespełna 3 latach działalności trafiła również na listę TOP 50 producentów gier w Polsce i zakontraktowanych ma blisko 100 tytułów. Nominowana była do tytułu "wydawca roku 2022".

Michał Lisiecki jest współtwórcą wielu przedsięwzięć gospodarczych. Był m.in. współinicjatorem Round Table Mixer RTMx oraz międzynarodowej inicjatywy #PALS – Polish American Leadership Summit, która z ogromnym sukcesem odbyła się w 2018 roku w Miami m.in. w Mar-a-Lago – letniej rezydencji ówczesnego Prezydenta Donalda Trumpa, gromadząc ponad 800 uczestników z Polski i USA.

LINK do wideo relacji z poprzedniej naszej konferencji:

Partnerem strategicznym naszej konferencji jest Dom Maklerski Navigator.