Miedź wybija z monumentalnego trójkąta
Spójrzmy zatem na wykres miedzi na wykresie tygodniowym - widać ewidentnie klasyczny trójkąt z eliottowskim oznaczeniem ABCDE - wybicie powinno przynieść dynamiczny ruch w górę:
Jeśli do tego dojdzie, to zakończy się trzyletnia bessa na miedzi i rozpocznie się nowy rynek byka. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć jaki wpływ będzie to miało na notowania naszego KGHM. Oczywiście jeszcze zdecydowanie za wcześnie na otwieranie szampana, i ruch ten musi być potwierdzony. Dopiero gdy trwale uda się wyjść kursowi ponad 350 centów za funta, w wielu domach polskich inwestorów będzie można usłyszeć huk otwieranych butelek schłodzonego wina musującego. Mówi się że „miedź ma doktorat z ekonomii”, więc skoro jej cena idzie w górę, to znaczy że gospodarka również złapała już stan równowagi i zacznie wyraźnie przyspieszać. Z ciekawości sprawdziłem dzisiaj koncentrację pozycji na rynku kontraktów terminowych na miedź na CME (Chicago Mercantile Exchange). Najwięcej krótkich pozycji (zabezpieczenia na spadki cen) mają producenci (wśród nich jest KGHM), natomiast najwięcej longów (kontraktów na wzrost) mają zarządzający funduszami czyli zawodowi spekulanci. Producenci muszą się zabezpieczać aby zapewnić sobie odpowiednie marże handlowe przy kolejnych wysyłkach surowca, i robią to w pełni świadomi poniesienia ewentualnej straty – to jest ich ubezpieczenie. Natomiast zarządzający funduszami chcą po prostu zarobić na wzrostach ceny kontraktów nie posiadając wcale fizycznego surowca. Jest zatem spora szansa na wielkie zwycięstwo miedziowych byków i nie pozostaje nic innego jak im kibicować w najbliższych tygodniach. Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki
Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/alrokas Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/longtermblog Email: kontakt@longterm.pl Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!