Moje wyniki inwestycyjne w 2015

Oto jak poradziły sobie poszczególne portfele:

1) TOP5 +30,23%

Teoretyczny portfel złożony z 5 spółek, które znalazły się na pierwszych miejscach każdego kolejnego rankingu kwartalnego - obecnie znajdują się w nim spółki, które umieściłem na miejscach od 1 do 5 w ostatnim rankingu po wynikach za III kw. opublikowanym 02.12.2015 (link).

2) TOP7 +25,44%

Jak wyżej, tylko do portfela dołączane są spółki z miejsc 6 i 7 z ostatniego rankingu.

3) SPT +17,88%

W tym miejscu bardzo miła niespodzianka - publiczny portfel o nazwie "Spółki Prowzrostowe Tygodnia" znalazł się w 2015 roku na podium, bijąc zarówno WIG jak i rankingowe portfele TOP3 i TOP10! Propozycje na kolejny tydzień można znaleźć zawsze tutaj <link>

4) TOP10 +16,65%

Do TOP7 dodane spółki z pozycji 8,9 i 10 z ostatniego rankingu.

5) TOP3 +14,76%

Tu największe rozczarowanie i zmiana paradygmatu - dotychczas byłem z siebie bardzo dumny, bo udawało mi się selekcjonować do pierwszej trójki spółki, które później miały najlepszy performance spośród wszystkich z rankingu. Ten czar prysł w ubiegłym roku - magic touch zniknął i muszę teraz bardzo się skupić nad selekcją spółek do pierwszej trójki. Okazuje się, że lepiej poradził sobie TOP5, TOP7 a nawet TOP10! Wcześniej było zupełnie odwrotnie - TOP3 był cały czas na pierwszym miejscu, TOP5 na drugim, TOP7 na trzecim a TOP10 na czwartym. W 2015 roku to się rozjechało, co świadczy, że nieco się pogubiłem z selekcją i muszę to koniecznie poprawić.

6) PORTFEL DŁUGOTERMINOWY I AGRESYWNY (SKUMULOWANY WYNIK) +X%

Są to portfele dostępne tylko dla Subskrybentów, więc wynik pozostaje tylko do ich wiadomości ale jak widać również na zielono więc udało się zarobić 🙂 Niestety tutaj również duże rozczarowanie ale na usprawiedliwienie wskażę fakt, że praktycznie od maja mój system zarządzania kapitałem wskazywał postawy defensywne, co najwyżej neutralne, dopuszczające maksymalne zaangażowanie w akcje na poziomie 50-60%. Drugie półrocze było zatem czasem ochrony kapitału - masymalne zaangażowanie w akcje wynosiło 50% kapitału, o czym informowałem podczas kolejnych webinarow oraz oczywiście w codziennych komentarzach giełdowych dla Subskrybentów (link).  Cieszę się że wynik pomimo wszystko jest na plusie, choć oczywiście nie sprawia to, że pozostaje w jakimś samozadowoleniu - może to dobrze, że miniony rok był kiepski, bo dzięki temu wciąż pozostaje bardzo głodny 🙂

WIG -9,6%

WIG20 -19,7%

Poniżej wykresy performancu poszczególnych portfeli (kliknij aby powiększyć):

Startując 02.01.2015 z 30 000 zł inwestor na koniec roku miałby prawie 40 000 zł, gdyby zainwestował w 5 najlepszych spółek z mojego rankingu i później zmieniał jego skład po kolejnych raportach kwartalnych. Średnio moje 5 portfeli zarobiło 20,99%, co przy spadkowym roku dla szerokiego WIG-u uznaje za umiarkowany sukces.

Z inwestorskim pozdrowieniem,

Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału!