Novavis wybije w górę z konsolidacji?
Kurs Novavis Group jest w trendzie wzrostowym od lipca zeszłego roku. Generalnie spółka jest mało płynna i jest to minus, który trzeba wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli ktoś chciałby wejść większym kapitałem. Ostatnio jednak wolumeny się poprawiły. W lipcu było mocne wybicie w górę przy dużej luce wzrostowej i bardzo wysokim jak na tę spółkę wolumenie. Od tego czasu trwa konsolidacja. Aktualnie kurs jest przy górnym ograniczeniu tej konsolidacji i jeśli uda się przebić ten opór, to pojawi się sygnał kontynuacji w trendzie wzrostowym. Póki kurs jest pod oporem wchodzenie może być ryzykowne, ponieważ jeśli nie uda się go przebić, to może dojść do cofnięcia. Ewentualne próby wejścia powinny być raczej dokonywane po wybiciu górą, lub, jeśli dojdzie do cofnięcia, to przy dolnym ograniczeniu konsolidacji.
Interwał dzienny, wykres roczny:
Jeśli udałoby się wybić z konsolidacji, to kolejna kluczowa strefa oporu będzie w okolicach 3,50-3,90 zł. Z perspektywy długoterminowej odwracanie trendu spadkowego może tu się dopiero rozpocząć. Po mocnych spadkach z lat 2011-2015 kurs rozpoczął konsolidację, która przypomina formację W lub też filiżankę z uszkiem. Przebicie szczytu z roku 2020 oznaczałoby wybicie z tej długoterminowej formacji, która tworzy się od 10 lat. Byłby to więc bardzo pozytywny sygnał. Ciekawie wygląda układ wolumenów. Od roku 2020 widać wyraźni wzrost wolumenu na świecach wzrostowych. Natomiast wolumen z lipca był najwyższy w historii. Wyższy nawet niż na szczycie covidowej hossy w maju 2020 roku. Trudno w tej chwili przewidywać czy przebicie tak ważnego oporu się uda ale jest do niego jeszcze trochę miejsca, co oznacza pewien potencjał wzrostu, jeśli dojdzie do wybicia z widocznej na wykresie dziennym konsolidacji.
Interwał miesięczny, wykres trzynastoletni:
Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.