Spółki prowzrostowe na tydzień 1-5.12.2014
To był całkiem udany tydzień dla portfela spekulacyjnego -  Lentex zyskał 3,34% (dzięki sprzedaży 15% akcji po 9,75 zł w wezwaniu), Monnari zyskało 0,7%, natomiast CD Projekt stracił 2,3%. Średni zysk wyniósł 0,58%%. Na jakie spółki stawiam obecnie?

Łącznie po dwóch latach i 23 tygodniach od początku prowadzenia portfela (22.06.2012), inwestycje przyniosły 38,42% zysku (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny WIG zyskał 32,5% czyli uzyskany zysk portfela okazał się o 18% wyższy od benchmarku.

Pierwsza edycja 2012/2013 po 52 tygodniach zakończyła się wynikiem 24,7%

Druga edycja 2013/2014 po 52 tygodniach zakończyła się zyskiem 24,53%

Obecnie po 23 tygodniach trzeciej edycji 2014/2015 portfel ponosi stratę wysokości 11,14% (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny WIG zyskał 0,61% czyli że performance jest gorszy od benchmarku. Nie tracę jednak morale, gdyż mam pełną świadomość tego, że w przypadku nadejścia mocnej fali hossy te straty zostaną odrobione być może nawet w jeden tydzień.

Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu? 

Nie widzę powodów do zmiany składu portfela. W portfelu znajdują się obecnie:  Monnari, Lentex i CD Projekt 

CD Projekt powraca w końcu do portfela po dłuższej nieobecności. Gram zatem pod zbliżającą się wielkimi krokami premierę najnowszej produkcji spółki czyli "Wiedźmina 3" (24.02.2015). Zarząd potwierdza również, iż studio pracuje równolegle nad drugą grą - Cyberpunk2077, którego trailer obejrzało już ponad 7 mln ludzi na całym świecie, a którego premiera odbędzie się po premierze Wiedźmina 3.

Lentex jest stosunkowo tani pod względem wycen wskaźnikowych - C/Z = 11, C/WK = 1,4, a w dodatku będzie czerpać bardzo duże korzyści ze spadków cen ropy naftowej, która jest podstawowym surowcem dla grupy kapitałowej. Ponadto spółka ogłosiła wezwanie do sprzedaży akcji (skupiła akcje własne od akcjonariuszy) po cenie 9,75 zł czyli ok. 16 powyżej obecnego kursu). Oczywiście odpowiedziałem w pełni na wezwanie (maksymalny zapis) a redukcja wyniosła 85% czyli że na sprzedanej transzy 15% akcji zarobiłem 2,4% (na całości), które traktuje jako bonus. Pozyskane środki ponownie zainwestowałem w akcje Lentexu.

Monnari systematycznie poprawia wyniki finansowe. W trzecim kwartale odzieżowa spółka miała prawie 37 mln zł przychodów wobec 33,6 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł do 4 mln zł z 2 mln zł przed rokiem. Zysk netto wzrósł do prawie 4 mln zł z 1 mln zł w analogicznym okresie 2013 roku.

Na koniec porównanie zachowania SPT (Spółek prowzrostowych tygodnia) - KOLOR ZIELONY, WIG - KOLOR CZERWONY i portfela TOP3, złożonego z najlepszych 3 spółek z moich kolejnych raportów dla abonentów (RANKINGÓW 18 NAJLEPSZYCH SPÓŁEK PO WYNIKACH) - KOLOR NIEBIESKI(01.01.2013 - 10.10.2014):

 

 

 

spółkirankingowevssptvswig

Metodologia portfela: zasada jest taka, że co tydzień inwestuje taką samą kwotę w 3 wyselekcjonowane spółki. Zysk lub  strata nie jest brana pod uwagę przy kolejnych inwestycjach – każdy kolejny tydzień należy traktować tak, jakby startowało się od zera z taką samą kwotą. Środki zarobione nie podlegają reinwestowaniu. Przykładowo: W I tygodniu inwestuje po 10 000 zł w każdą spółkę (portfel łącznie posiada kapitał początkowy 30 000 zł). Zysk w I tygodniu wynosi 1,77% czyli że portfel zarobił 531 zł. W kolejnym tygodniu nie inwestuje jednak tych zarobionych już pieniędzy ale ponownie zainwestowana kwota to początkowe 30 000 zł. W II tygodniu zarabiam 10% czyli 3000 zł czyli łączny skumulowany zysk po dwóch tygodniach to 3531 zł czyli 11,77%. W portfelu spółek prowzrostowych nie stosuje zleceń stop loss. Poprzez przyjęcie takiej a nie innej metodologii, łączny zysk portfela został w sposób znaczący zredukowany.  Metodologia ta pozwala jednak wypłaszczyć wpływ ewentualnych strat jakie z pewnością pojawią się wcześniej czy później, podczas czasów gorszej koniunktury. Wyniki portfela nie uwzględniają kosztów prowizji maklerskich i należałoby uwzględnić minimum 0,19% od każdej przeprowadzonej transakcji – najniższa stawka na rynku, oferowana przez Deutsche Bank. Moja strategia zakłada zawieranie jak najmniejszej ilości transakcji zatem nie jest to czynnik znacząco wpływający na wynik. W poprzedniej edycji przez 52 tygodni dokonałem zaledwie 45 zleceń (kupno: CD Projekt, KGHM, Neuca, Azoty, Monnari, Lentex, Farmacol, Forte,Budimex, IMC, Budimex, Integer, Cormay,   sprzedaż: KGHM, Neuca, Azoty, Lentex, Monnari, Farmacol, IMC, Budimex, Budimex, Forte, Integer, CD Projekt, Cormay, Agora,Protektor, PGE). Pełnych transakcji (kupno i sprzedaż) było tylko 20 (KGHM, Azoty, Neuca, Lentex, Monnari, Farmacol, IMC, Budimex, Budimex, Forte, CD Projekt, Integer, Cormay, Agora, Protektor, PGE, Forte, Monnari, CD Projekt) i 3 pojedyncze zlecenia kupna (SWG, ATM Grupa JWC).

UWAGA: prezentowany portfel spółek prowzrostowych nie ma żadnego związku z prowadzonym przeze mnie portfelem długoterminowym, który wykazuje obecnie znacznie lepszą zyskowność. Jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymywaniem codziennych aktualizacji mojego długoterminowego portfela, wraz z codziennymi komentarzami po sesji to więcej szczegółów może znaleźć tutaj (http//longterm.pl/shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.html)

najniższa stawka na rynku, oferowana przez Deutsche Bank: Moja strategia zakłada zawieranie jak najmniejszej ilości transakcji zatem nie jest to czynnik znacząco wpływający na wynik. W poprzedniej edycji przez 52 tygodni dokonałem zaledwie 45 zleceń (kupno: CD Projekt, KGHM, Neuca, Azoty, Monnari, Lentex, Farmacol, Forte,Budimex, IMC, Budimex, Integer, Cormay,   sprzedaż: KGHM, Neuca, Azoty, Lentex, Monnari, Farmacol, IMC, Budimex, Budimex, Forte, Integer, CD Projekt, Cormay, Agora,Protektor, PGE). Pełnych transakcji (kupno i sprzedaż) było tylko 20 (KGHM, Azoty, Neuca, Lentex, Monnari, Farmacol, IMC, Budimex, Budimex, Forte, CD Projekt, Integer, Cormay, Agora, Protektor, PGE, Forte, Monnari, CD Projekt) i 3 pojedyncze zlecenia kupna (SWG, ATM Grupa JWC). UWAGA: prezentowany portfel spółek prowzrostowych nie ma żadnego związku z prowadzonym przeze mnie portfelem długoterminowym, który wykazuje obecnie znacznie lepszą zyskowność. Jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymywaniem codziennych aktualizacji mojego długoterminowego portfela, wraz z codziennymi komentarzami po sesji to więcej szczegółów może znaleźć tutaj <link>: ABONAMENT NA CODZIENNE KOMENTARZE GIEŁDOWE I DOSTĘP DO PORTFELA DŁUGOTERMINOWEGO 650x292_2 (1)

Dostępny jest raport z rankingiem 18 najlepszych spółek po wynikach za II kwartał 2014 roku – każdy aktywny abonent otrzymuje go gratis, jako uzupełnienie i wsparcie do abonamentu!

Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Email: kontakt@longterm.pl 

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

Nadchodzi... https://www.youtube.com/watch?v=KtEO2xZ7BzQ
odpowiedz
11bit proponuję zakupić, kapitalizacja 140mln PLN w porównaniu z konkurentem niewiele a zyski ogromne z TWOM
odpowiedz
Korci do kolejnych zakupów akcji dywidendowych bo sezonowo to idealny okres ale jednak się wstrzymam, tym bardziej, że przecież zakupiłem w przeciągu tygodnia 105 akcji PGE i 100 KGH. Jutro obiecuje że w końcu napiszę kolejny artykuł z cyklu "Portfel spółek dywidendowych" https://longterm.pl/portfel-dywidendowy-vi-odslona/
odpowiedz
Zapinamy pasy? ;-) http://stooq.pl/n/?f=931973
odpowiedz
Rośnie liczba bogaczy w Polsce: Liczba zamożnych Polaków zbliża się do miliona IAR - Biznes 4 Gru 2014, 14:37 04.12.2014 (IAR) - W tym roku liczba bogatych Polaków sięgnie prawie 880 tysięcy. Na luksusowe dobra i usługi wydadzą oni 12 miliardów 600 milionów złotych, czyli 15 procent więcej niż w ubiegłym roku - wynika z raportu firmy doradczej KMPG. Jego autorzy za osoby zamożne uznają takie, których miesięczne zarobki wynoszą powyżej 7 tysięcy 100 złotych brutto. Podkreślają oni jednak, że grupa zamożnych i bogatych Polaków jest niejednorodna. Najwięcej wśród nich koneserów, czyli ludzi którzy nie otaczają się luksusem na pokaz, najmniej konformistów, czyli osób cechujące się, jak określili to autorzy badania, motywacją zewnętrzną i wysokim pragmatyzmem. Polscy bogacze zakupy robią często przez internet, ich wybory są przemyślane i zaplanowane. Wybierają produkty wysokiej jakości, ponieważ są trwałe i niezawodne. Rynek dóbr luksusowych w Polsce rozwija się prężnie, jego główną składową stanowią samochody luksusowe i premium, na które w tym roku przeznaczą 5 miliardów 600 milionów złotych. Mimo że z roku na rok powiększa się grupa zamożnych i bogatych Polaków to w dalszym ciągu jesteśmy w ogonie Unii Europejskiej pod tym względem - zajmujemy dopiero 23 miejsce. W tym roku wartość majątku na osobę w naszym kraju wynosi 22 tysiące 200 dolarów, podczas gdy w krajach unijnych prawie 154 tysiące dolarów, czyli blisko siedmiokrotnie więcej. Badanie przeprowadzono na 600-osobowej grupie zamożnych i bogatych Polaków.
odpowiedz
Artur, zobacz raporty TFONE. Tam to dopiero jest niedowartościowanie. A przyglądacie się spółce 11 bit która wydała grę This War Of Mine? Utrzymuje wysokie miejsca w sprzedaży cyfrowej. Oczywiście spekulanci wywalili kurs z 10 zł na 60 zł, ale podejrzewam, że ta wycena, do wyników za 4Q może być jeszcze wyższa.
odpowiedz
Witam, ja też tak kiedyś miałem.... traciłem, cierpliwość i sprzedawałem...a po kilku sesjach następowały silne rajdy już beze mnie :( Ważne, żeby mieć plan przed zakupem akcji i wg tego planu później działać :)
odpowiedz
być może spółeczka wkrótce ruszy w górę, ale jest to papier dla cierpliwych, ja powoli tracę cierpliwość...
odpowiedz
Vistula Group - Przychody za listopad DM BPS - Biznes 3 Gru 2014, 11:00 Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w listopadzie 2014 wyniosły około 33,3 mln PLN i były wyższe o około 14,8% r/r. W ujęciu narastającym wartość przychodów wyniosła około 370,2 mln PLN i była wyższa o około 10,4% r/r. - Przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie odzieżowym (marki Vistula, Wólczanka, Deni Cler) - wyniosły około 19,1 mln PLN (+22,8% r/r). W ujęciu narastającym w tym segmencie sprzedaż wyniosła około 199,9 mln PLN (+10,2% r/r). - Przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie jubilerskim (marka W.KRUK) - wyniosły około 11,5 mln PLN (+6,2% r/r). W ujęciu narastającym wartość przychodów w tym segmencie wyniosła ok. 135,8 mln PLN (+6,7% r/r). KOMENTARZ DM BPS Informacja o utrzymaniu dynamiki sprzedaży na poziomie zbliżonym do 15% jest pozytywna. - Bardzo dobrze wygląda dynamika w kanale odzieżowym, jednakże podejrzewamy, iż z powodu braku zimy spółka rozpoczęła wyprzedaże, aby uwolnić gotówkę zamrożoną w zapasach, co tym samym mogło odbić się na marży. - Neutralna jest sprzedaż w części jubilerskiej przed którą najważniejszy miesiąc w roku
odpowiedz
Spółka Vistula zwiększa przychody z roku na rok,jest tania wskaźnikowo, wychodzi z długów a kurs stoi w miejscu jak zaczarowany. Niestety czasem warto kupić droższą spółkę będącą w długoletnim trendzie wzrostowym niż czekać na zmianę trendu i łapać dołki;)
odpowiedz
nie rozumiem co masz na myśli pisząc o rankingu na 2015 rok - przecież właśnie takowy otrzymałeś - mamy 3 grudnia więc ciężko żeby traktować najnowszy ranking jako typy na ten rok ;-)
odpowiedz
Witam Janusz, trochę przesadzasz z tym dostępem do forum. Ja nikogo nie proszę o nic w życiu i na wszystko muszę samodzielnie zapracować moją własną, ciężką pracą. Pozdrawiam
odpowiedz
Gratulacje dla goscia z pzu zalatwil cwaniaczka niedosc ze bogaty to jeszcze pazerny a na dodatek glupi :-) oszustow trzeba eliminowac i pod most: "Puls Biznesu" o nieudanym oszustwie IAR - Biznes 3 Gru 2014, 1:47 03.12.2014 (IAR) - PZU udaremniło próbę wyłudzenia odszkodowania na sumę 40 milionów złotych - informuje "Puls Biznesu". W styczniu w Bytomiu spłonęła laweta z siedmioma drogimi samochodami BMW X5. Do PZU trafił wniosek o wypłatę odszkodowania 40 milionów złotych. Suma była tak wysoka, gdyż samochody, należące formalnie do śląskiego dealera, miały być w rzeczywistości przeznaczone dla polskich służb specjalnych i w związku z tym zostały specjalnie wyposażone. Sprawę zbadał dyrektor biura bezpieczeństwa PZU Robert Dąbrowski. Jego wątpliwości wzbudził fakt, że tak cenne samochody były wiezione na jednej lawecie. Zauważył też błędy w pieczątkach, umieszczonych w przedstawionej PZU dokumentacji. Po jej zweryfikowaniu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych okazało się, że została sfałszowana. PZU odmówiło więc wypłacenia odszkodowania i zawiadomiło prokuraturę oraz Centralne Biuro Śledcze. Dochodzenie wykazało, że samochody nie były przeznaczone dla służb, a spłonęły wskutek eksplozji mikroładunku wybuchowego. Śledztwo wykazało, że oszuści mogli mieć wspólników w firmie leasingowej, która ubezpieczyła samochody w PZU. Więcej w "Pulsie Biznesu".
odpowiedz
Witam,albercie szkoda że osoby które zakupiły ostatni ranking nie maja dostępu do forum choćby na miesiąc, z checia bym poczytał o czym sa dyskusje a że nie mam pełnego pakietu niestety nie widze. ALe po optimistycznym poczatku spółek z rankingu coraz bardziej mysle o kupnie pełnego pakietu:). A do rzeczy, mam pytanie czy nie myślałes o jakimś rankingu czy czymś takim spółek na 2015? Spółek wschodzących gwiazd na 2015 i dłuzej? Czy uważasz że raporty kwartalne są wystarczające? Pozdrawiam
odpowiedz
Zagraniczny kapitał pcha się do nas drzwiami i oknami - oni już wiedzą... W ciągu tego roku PAIiIZ zrealizował 47 projektów IAR - Biznes 2 Gru 2014, 16:20 02.12.2014 (IAR) - Miliard, siedemset milionów euro - tyle wynosi wartość czterdziestu siedmiu projektów zamkniętych w ciągu jedenastu miesięcy tego roku przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Iwona Chojnowska-Haponik z PAIiIZ-u podkreśla, że dzięki temu powstaje osiem tysięcy miejsc pracy. Branże, które przyciągają najwięcej inwestorów w zasadzie nie zmieniają się już od jakiegoś czasu to: usługi nowoczesne, centra usług wspólnych, ale też motoryzacja, lotnictwo oraz nasza nowa gwiazda, czyli przemysł rolno-spożywczy, a także przetwórstwo drzewne W czołówce inwestorów znajdują się firmy ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, a także Francji i Włoch. IAR K.P. / gaj
odpowiedz
Albercie w jaką spółkę teraz wejść z perspektywą 10-15% zysku do końca roku?
odpowiedz
Żeby naszą giełde rozświetlić potrzeba wiecej prądu :-) https://www.youtube.com/watch?v=eXolkShh_uA
odpowiedz
Przygotowuje się do kolejnego nagrania video, omawiającego sytuację na giełdzie i perspektywy na przyszłość. Jeśli macie pytania to proszę o wpisywanie na forum - z przyjemnością na nie odpowiem.
odpowiedz
Polska otrzymała pakiet stymulacyjny wart 26 mld zł (1,5% PKB!!!) http://stooq.pl/n/?f=931293
odpowiedz
Grubi wchodzą ostro do Polski z poważnym kapitałem a Tyrmand junior będzie całe życie ględził jak baba w ciąży pisząc dla jakiś jankeskich szmatławców: http://www.pb.pl/3956760,26938,macquarie-przyglada-sie-polsce
odpowiedz
Panie Jurku, opłacił Pan roczny abonament tradycyjnym przelewem w piątek ale nie podał żadnego adresu email. Nie mogę znaleźć też naszej korespondencji mailowej - proszę o kontakt: kontakt@longterm.pl
odpowiedz
jestem ich stałym klientem od ładnych 10 lat i uważam, że to świetna firma ale nie mogę zrozumieć dlaczego nie mają smokingów i na wesele musiałem kupować Wilvorsta :-)
odpowiedz
Dodajesz spólki tylko te co masz? Do Prowz. i do tych z rankingu kw.?
odpowiedz
wszystko jest możliwe - być może nawet kiedyś to pracownik będzie musiał płacić za to, że pracuje np. dla Apple
odpowiedz
od ok. 4 zł zacząłem akumulować
odpowiedz
witam a w cdr po jakiej cenie wszedles ?
odpowiedz
A ja chcę zwrócić uwagę na rynek obligacji. Czy rentowności mogą osiągnąć wartości ujemne? Niby naiwne pytanie, ale kwestia minusowego oprocentowania lokat bankowych do niedawna również wydawała się abstrakcją. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pierwszy-bank-kaze-sobie-placic-za-trzymanie-pieniedzy-na-kontach-7221995.html
odpowiedz
vistula taka fajna spółeczka a od roku spadek i męcząca konsolidacja... Może wkrótce przyjdzie czas rozstrzygnięć tylko w którą stronę;)?
odpowiedz
10 akcji KGHM po cenie 119 zł zasiliło dzisiaj z rana porfel spółek dywidendowych. Był to mój drugi zakup za ponad 1000 zł w przeciągu dwóch sesji - po zakupie 105 akcji PGE w piątek.
odpowiedz
Nawet kosztem bessy! http://stooq.pl/n/?f=930722
odpowiedz