analiza fundamentalna
Livechat - analiza spółki
article preview
Start-upy mają to do siebie, że gdy zaczyna się o nich mówić w kontekście inwestycji giełdowych to w większości przypadków jest już za późno na osiągnięcie ponadprzeciętnych stóp zwrotu, a sama inwestycja jest ryzykowna ze względu na wysoką wycenę wskaźnikową. Analizowany podmiot nie jest jednak typowym przedsiębiorstwem w fazie początkowego rozwoju, jego historia toczy się już czternasty rok, firma praktycznie nie ma zadłużenia, wypłaca dywidendy, a perspektywy ze względu na globalny charakter działalności są obiecujące. Pora zastanowić się czy Livechat to dobry kandydat do portfela i czy warto interesować się tą spółką w najbliższym czasie.
czytaj dalej
Kopex - tańszy na giełdzie od wyceny likwidacyjnej
article preview
W USA często się mawia że Mr. Rynek ma schizofrenię. Nie bez powodu – potrafi on wywindować bezwartościowe aktywa na szczyty, a dobre spółki zbliżyć do dna w zależności od „sentymentu” i koniunktury. Stąd anomaliczne wyceny nie powinny dziwić. W poście pokażę wam spółkę którą rynek wycenia za UŁAMEK WARTOŚCI LIKWIDACYJNEJ pomimo faktu że przynosi ona zyski na trudnym rynku otoczenia branży wydobywczej i wypłaciła dywidendę…
czytaj dalej
Czy będzie 6 spadkowy miesiąc WIG-u?
article preview
Wrzesień był 5 z rzędu spadkowym miesiącem indeksu WIG - podobna sekwencja przydarzyła się wcześniej tylko raz - 23 lata temu w 1992 roku, kiedy nasza giełda była jeszcze bardzo niedojrzała i notowane było na niej zaledwie kilkanaście spółek. Czy grozi nam najdłuższa czarna seria w historii? Czy październik również okaże się spadkowy?
czytaj dalej
Co dalej z polskim rynkiem akcji - darmowy webinar
article preview
Pomimo pozytywnego rozwiązania kryzysu greckiego, uspokojenia sytuacji na Ukrainie oraz zdyskontowania pomysłów naszych polityków, giełda akcji napotkała na kolejne przeszkody. Załamanie rynku chińskiego, wejście w duże korekty giełd krajów rozwiniętych (Niemcy, USA) pokrzyżowały plany byków - co dalej z polskim rynkiem akcji? Czy byki zdołają odrobić straty i odnieść kolejne, spektakularne zwycięstwo czy może jednak tym razem to niedźwiedzie w końcu przejmą władzę?
czytaj dalej
Magellan - analiza spółki
article preview
Rynek długu jest obecnie gorącym tematem, a najlepszym dowodem jest duże zainteresowanie analityków i inwestorów instytucjonalnych tą branżą. Głównie chodzi o firmy skupujące wierzytelności osób prywatnych od firm i rozkładające im to na małe raty. Do skuteczności tego biznesu mocno przyczyniają się instytucje takie jak KRD, gdzie żeby kogoś wpisać wystarczy niezapłacona faktura (nawet przeterminowana) lub niezapłacony mandat za brak jazdy bez biletu w komunikacji miejskiej. Będąc w rejestrze dłużników KRD uzyskanie pożyczki w normalnej instytucji finansowej jest niemożliwe i w 90% przypadków zaległe zobowiązania są płacone natychmiast przez osoby biorące kredyt
czytaj dalej
«
1/3