analiza fundamentalna
Amica - analiza spółki
article preview
Postanowiłem dzisiaj odświeżyć moją analizę spółki Amica - poprzednio dokonałem jej 2 września 2013 roku i otrzymała ode mnie ocenę 4,8 w skali od 1 do 6. Jak to wygląda teraz?
czytaj dalej
Projprzem - analiza spółki
article preview
Zachęcam do zapoznania się z analizą spółki Projprzem-Makrum.
czytaj dalej
Jak analizować sprawozdanie finansowe spółki giełdowej?
article preview
W jaki sposób zabrać się do analizy fundamentalnej sytuacji spółki giełdowej. Skąd pozyskiwać informacje i na co zwracać uwagę przy lekturze raportu finansowego. Co oznaczają podstawowe pojęcia takie jak przychody, zysk operacyjny, EBITDA, cashflow?
czytaj dalej
Livechat - analiza spółki
article preview
Start-upy mają to do siebie, że gdy zaczyna się o nich mówić w kontekście inwestycji giełdowych to w większości przypadków jest już za późno na osiągnięcie ponadprzeciętnych stóp zwrotu, a sama inwestycja jest ryzykowna ze względu na wysoką wycenę wskaźnikową. Analizowany podmiot nie jest jednak typowym przedsiębiorstwem w fazie początkowego rozwoju, jego historia toczy się już czternasty rok, firma praktycznie nie ma zadłużenia, wypłaca dywidendy, a perspektywy ze względu na globalny charakter działalności są obiecujące. Pora zastanowić się czy Livechat to dobry kandydat do portfela i czy warto interesować się tą spółką w najbliższym czasie.
czytaj dalej
Kopex - tańszy na giełdzie od wyceny likwidacyjnej
article preview
W USA często się mawia że Mr. Rynek ma schizofrenię. Nie bez powodu – potrafi on wywindować bezwartościowe aktywa na szczyty, a dobre spółki zbliżyć do dna w zależności od „sentymentu” i koniunktury. Stąd anomaliczne wyceny nie powinny dziwić. W poście pokażę wam spółkę którą rynek wycenia za UŁAMEK WARTOŚCI LIKWIDACYJNEJ pomimo faktu że przynosi ona zyski na trudnym rynku otoczenia branży wydobywczej i wypłaciła dywidendę…
czytaj dalej
«
1/4