spółki dywidendowe
Poradnik początkującego inwestora
article preview
Zapraszamy do udziału w naszym nowym cyklu "Poradnik początkującego inwestora"! Akcja już ruszyła i potrwa aż do wczesnej wiosny przyszłego roku, więc będzie się działo! Pozwól nam przybliżyć Ci świat inwestowania, który tylko z pozoru jest bardzo skomplikowany i być może nauczyć Cię jak skutecznie pomnażać swoje oszczędności aby na emeryturze sączyć drinka pod palmą :-)
czytaj dalej
Portfel akcji dywidendowych - XVII odsłona
article preview
A więc jednak! Po 3 latach inwestowania wyłącznie w największe komponenty z WIG20 z dużym udziałem Skarbu Państwa, w końcu przekonałem się (choć wciąż ze sporą nieufnością) do gospodarki kapitalistycznej :-) Do portfela dywidendowego trafia luksemburska spółka Play Communications.
czytaj dalej
Dlaczego powinieneś inwestować w spółki dywidendowe?
article preview
W poprzednim artykule w ramach naszego cyklu "Dywidenda jak w banku, czyli o długoterminowym inwestowaniu oszczędności" pisałem dlaczego ogóle inwestuję na giełdzie akcji. Tym razem skupię się na powodach dla których w długim terminie powinno się stawiać na spółki regularnie wypłacające dywidendy.
czytaj dalej
Dlaczego powinieneś inwestować na giełdzie?
article preview
Wokół inwestowania na giełdzie powstało w ostatnich latach wiele mitów, według mnie bardzo krzywdzących samą giełdę papierów wartościowych, ale i obrażających inwestorów. Spróbujmy zastanowić się właściwie po jaką cholerę przeciętny obywatel powinien w ogóle zawracać sobie głowę jakąś giełdą i dlaczego powinien inwestować.
czytaj dalej
A dlaczego miałaby być hossa?
article preview
Wielu ludzi pyta mnie ostatnio czy to już hossa? Wielu jednak wciąż jakby nie dowierza, kiedy mówię, że tak to już hossa i ona będzie kontynuowana. Dziś odpowiem dlaczego tak uważam.
czytaj dalej
«
1/3