giełda papierów wartościowych
Czy to już hossa?
article preview
Brexit bardzo łagodnie przełożył się na sytuację na giełdzie, znamy już zamiary rządu odnośnie OFE oraz co najważniejsze - poznaliśmy w końcu projekt ustawy frankowej. Czy zdjęcie z polskiego rynku akcji tych niepewności spowoduje, że nastąpi teraz długotrwały trend wzrostowy dla WIG-u? Czy spowolnienie chińskiej gospodarki i ewentualny wybór Trumpa nie zagrażają nam równie mocno i czy pomimo zapewnienia sobie garnizonu NATO możemy czuć się bezpieczni i Rosja na nas nie napadnie?
czytaj dalej
Dywidenda jak w banku
article preview
Począwszy od 12 kwietnia br. na dwóch blogach Longterm.pl i Subiektywnie o finansach będzie się ukazywał cykl edukacyjny poświęcony inwestowaniu dywidendowemu. Będzie to 16 artykułów, 3 klipy video, 3 webinary na żywo, konkursy z nagrodami i nasza obecność na konferencji "Wall Street" w Karpaczu.
czytaj dalej
Srebrny jubileusz GPW
article preview
To właśnie dzisiaj - 12 kwietnia, wypada 25-ta rocznica powstania Giełdy Papierów Wartościowych, która według mnie jest świątynią kapitalizmu i sercem całego krajowego systemu wolnorynkowego. Nie ma na świecie żadnej silnej, rozwiniętej gospodarki bez silnego rynku kapitałowego – spójrzmy choćby na Stany Zjednoczone (Wall Street), Japonię (TSE), Wielką Brytanię (LSE) czy Niemcy (Deutsche Borse). Jeśli chcemy gonić Zachód i mamy ambicje być kiedyś potęgą gospodarczą, to nie ma innej drogi niż poprzez rozwój i umacnianie rynku kapitałowego. Kraj który o tym zapomni będzie skazany na rolę zaściankowego marudera i porażkę w światowym wyścigu gospodarczym.
czytaj dalej
Będzie Nowy Jork w Warszawie
article preview
Jarosław Kaczyński po przegranych wyborach w 2011 roku powiedział (cytuję): "Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mieli w Warszawie Budapeszt". Chodziło mu oczywiście o metaforę względem zdecydowanej wygranej partii Wiktora Orbana na Węgrzech rok wcześniej i przejęcia pełnej władzy. Nie da się ukryć, że to proroctwo się prezesowi PIS całkowicie sprawdziło. Dziś ja ośmielę się wypowiedzieć moje własne zaklęcie - "Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, w którym będziemy mieli w Warszawie Nowy Jork"...
czytaj dalej
Czy jest już czas na kupno polskich akcji?
article preview
Grecja została uratowana, w Chinach się uspokoiło, a politycy co mieli obiecać, to już naobiecywali - czy jest zatem już czas na kupno dobrze wyselekcjonowanych polskich akcji na długi termin?
czytaj dalej
«
1/3