giełda papierów wartościowych
Ranking najlepszych spółek z GPW - sprawdź które są warte inwestycji
article preview
Rekordowo niskie lokaty bankowe zniechęcają nas do trzymania pieniędzy w banku, złoto nie wypłaca dywidendy i ostatnio spada, bitcoin jest zbyt ryzykowny a obligacje płacą śmieszne odsetki, które po odjęciu Belki nie wystarczają na waciki. Dlatego nie mamy wyjścia i ładujemy na giełdę każdą naszą wolną gotówkę, poza tą, przeznaczoną na codzienne funkcjonowanie naszych domowych budżetów oraz tzw. poduszki bezpieczeństwa (na czarną godzinę).
czytaj dalej
GPW - zwycięstwo albo śmierć!
article preview
Józef Piłsudski stwierdził kiedyś, że „Polska albo będzie wielka, albo nie będzie jej wcale” i to samo moim zdaniem można odnieść do warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Faktycznie, jeśli GPW nie będzie się rozwijała, to albo zostanie całkowicie zmarginalizowana na tle większych, zagranicznych konkurentów, albo przez nich przejęta
czytaj dalej
Czy to już hossa?
article preview
Brexit bardzo łagodnie przełożył się na sytuację na giełdzie, znamy już zamiary rządu odnośnie OFE oraz co najważniejsze - poznaliśmy w końcu projekt ustawy frankowej. Czy zdjęcie z polskiego rynku akcji tych niepewności spowoduje, że nastąpi teraz długotrwały trend wzrostowy dla WIG-u? Czy spowolnienie chińskiej gospodarki i ewentualny wybór Trumpa nie zagrażają nam równie mocno i czy pomimo zapewnienia sobie garnizonu NATO możemy czuć się bezpieczni i Rosja na nas nie napadnie?
czytaj dalej
Dywidenda jak w banku
article preview
Począwszy od 12 kwietnia br. na dwóch blogach Longterm.pl i Subiektywnie o finansach będzie się ukazywał cykl edukacyjny poświęcony inwestowaniu dywidendowemu. Będzie to 16 artykułów, 3 klipy video, 3 webinary na żywo, konkursy z nagrodami i nasza obecność na konferencji "Wall Street" w Karpaczu.
czytaj dalej
Srebrny jubileusz GPW
article preview
To właśnie dzisiaj - 12 kwietnia, wypada 25-ta rocznica powstania Giełdy Papierów Wartościowych, która według mnie jest świątynią kapitalizmu i sercem całego krajowego systemu wolnorynkowego. Nie ma na świecie żadnej silnej, rozwiniętej gospodarki bez silnego rynku kapitałowego – spójrzmy choćby na Stany Zjednoczone (Wall Street), Japonię (TSE), Wielką Brytanię (LSE) czy Niemcy (Deutsche Borse). Jeśli chcemy gonić Zachód i mamy ambicje być kiedyś potęgą gospodarczą, to nie ma innej drogi niż poprzez rozwój i umacnianie rynku kapitałowego. Kraj który o tym zapomni będzie skazany na rolę zaściankowego marudera i porażkę w światowym wyścigu gospodarczym.
czytaj dalej
«
1/3