global cosmed
Podsumowanie portfela SPT w 2016 roku
article preview
Czas już na podsumowanie portfela SPT - spółek prowzrostowych tygodnia, prowadzonego na publicznym blogu Longterm.pl. Ile zarobiłem w tym spekulacyjnym portfelu?
czytaj dalej
Spółki prowzrostowe na tydzień 11-15.01.2016
article preview
To był najgorszy tydzień dla polskiej giełdy akcji od czerwca 2013 roku, kiedy to ogłoszono plany nacjonalizacji połowy aktywów OFE i marginalizacji tych instytucji. WIG stracił 5,8% a WIG20 aż 7,2%, podczas gdy portfel SPT stracił 3,4%. ATM Grupa straciła 1,7%, Amica spadła o 2,9% a Global Cosmed tąpnął aż o 5,6%. Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu?
czytaj dalej
Spółki prowzrostowe na tydzień 04-08.01.2016
article preview
Ostatni tydzień ubiegłego roku nie był udany dla portfela SPT - Amica wprawdzie zyskała 0,9%, BZ WBK zyskał 0,35% ale LPP straciła 2,32%, co dało średni wynik -0,37%. Dokonuje dwóch zmian w składzie - na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu?
czytaj dalej
9 spółek których moce produkcyjne znacząco się zwiększą
article preview
Dziesiątki analityków codziennie analizuje setki spółek giełdowych, próbując je odpowiednio wycenić. Zarówno analitycy, jak i zwykli, indywidualni inwestorzy szukają jakiejś przewagi nad resztą uczestników rynku. Wiadomo, że nie będzie to zwykła, standardowa wycena, bazująca na DCF czy metodzie porównawczej ale czynnik "niewidzialny" dla większości leniwych uczestników rynku, czyli tych, którzy albo nie zadali sobie odpowiedniego trudu aby zdobyć cenne informacje, lub też nie potrafią ich odpowiednio uwzględnić w swoich założeniach. Budowa lub rozbudowa fabryki, a co za tym idzie znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych jest niewątpliwie taką ukrytą przewagą, której rynek jeszcze nie uwzględnia, a dzięki temu może przynieść bystremu inwestorowi ponadprzeciętne zyski.
czytaj dalej