inwestowanie na giełdzie
Portfel akcji dywidendowych - XIII odsłona
article preview
Czas na podsumowanie ubiegłego roku w kontekście ultra długoterminowego portfela dywidendowego, założonego z myślą o zabezpieczeniu emerytury. Jak zachowały się moje spółki i ile wypłaciły dywidend oraz jakie kolejne kroki podejmę w tym roku - zapraszam do lektury XIII już odsłony mojego cyklu.
czytaj dalej
Spółki prowzrostowe na tydzień 03-07.10.2016
article preview
To był remisowy tydzień dla portfela SPT - Amica wprawdzie zyskała aż 3,4% i pobiła rekordy historyczne, ale ATM Grupa straciła 2,7% a Briju 1,7%, co dało średnią stratę 0,33%. Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu?
czytaj dalej
Czy czeka nas scenariusz japoński czyli pokoleniowej bessy?
article preview
Coraz częściej mówi się, że polską giełdę akcji może czekać powtórka z japońskiego scenariusza ponad dwóch straconych dekad. Od swojego szczytu z 1990 roku do dna kryzysu z 2008 roku, tokijski indeks Nikkei stracił ponad 80% swojej wartości. Obecnie, pomimo bezprecedensowej stymulacji monetarnej w ostatnich latach (największe QE w stosunku do rozmiarów gospodarki w historii), indeks ten jest wciąż ponad 50% poniżej swoich historycznych szczytów (58% poniżej w dniu 17.02.2016). Polski rynek akcji osiągnął swój rekord historyczny w 2007 rok (WIG wyniósł maksymalnie 67 772 pkt) i obecnie, po 8 latach jest wciąż 32% poniżej tamtych poziomów.
czytaj dalej
Spółki prowzrostowe na tydzień 21-25.09.2015
article preview
To był całkiem niezły tydzień dla portfela spółek prowzrostowych - CD Projekt zyskał 4,53%, CCC zyskała 1,94%, a Livechat stracił 1,94%, co dało średni zysk 1,52%. Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu?
czytaj dalej
Longterm TOP 20
article preview
Wchodzimy na dobre w sezon wyników polskich spółek - twarde fundamenty w postaci realnych danych finansowych, to coś, co zawsze ucisza największych sceptyków i nie inaczej będzie z pewnością i tym razem - oczywiście jak zwykle należy oddzielić ziarna od plew. Będą oczywiście zarówno zaskoczenia in plus jak i in minus i trzeba będzie na nie odpowiednio i szybko reagować.
czytaj dalej
«
1/3