inwestowanie na giełdzie
Spółki prowzrostowe na tydzień 07-11.08.2017
article preview
Ostatnie dwa tygodnie były słodko-gorzkie dla portfela SPT. Dwa tygodnie temu zysk wyniósł 2,67%, aby tydzień temu ponieść stratę 2,57%, co praktycznie sprowadziło wynik do zera :-( No cóż trudno się mówi i kocha się dalej :-) Na jakie spółki stawiam w tym tygodniu?
czytaj dalej
Jaki rachunek inwestycyjny otworzyć? Który polecam?
article preview
Po ostatnim webinarze byłem w wielkim szoku, że tak wiele osób pytało o to gdzie otworzyć rachunek inwestycyjny i który konkretnie polecam. Zostałem dosłownie zasypany pytaniami na maila od początkujących (na webinar zapisało się ponad 300 osób!) ale i od osób, które mają gdzieś rachunek i chcieliby zmienić. Wychodzę zatem naprzeciw zapotrzebowaniu i odpowiadam na pytanie, polecając najlepszy według mnie rachunek inwestycyjny w Polsce.
czytaj dalej
Ranking najlepszych spółek z GPW - można zarobić 30% rocznie i więcej!
article preview
Kiedy rozpoczynaliśmy publikację naszych rankingów nawet nie śniliśmy o takich stopach zwrotu, jakie osiągnęliśmy przez ostatnie ponad 4 lata! Skuteczna selekcja sprawiła, że pomimo wielu przeszkód po drodze i niekorzystnych wydarzeń jak bankructwo Grecji, demontaż OFE, wojna na Ukrainie, krach w Chinach i Brexit, udało nam się pobić rynek o kilka długości :-) sprawdź jak tego dokonaliśmy.
czytaj dalej
Portfel akcji dywidendowych - XIII odsłona
article preview
Czas na podsumowanie ubiegłego roku w kontekście ultra długoterminowego portfela dywidendowego, założonego z myślą o zabezpieczeniu emerytury. Jak zachowały się moje spółki i ile wypłaciły dywidend oraz jakie kolejne kroki podejmę w tym roku - zapraszam do lektury XIII już odsłony mojego cyklu.
czytaj dalej
Spółki prowzrostowe na tydzień 03-07.10.2016
article preview
To był remisowy tydzień dla portfela SPT - Amica wprawdzie zyskała aż 3,4% i pobiła rekordy historyczne, ale ATM Grupa straciła 2,7% a Briju 1,7%, co dało średnią stratę 0,33%. Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu?
czytaj dalej
«
1/4