oszczędzaj na emeryturę
Portfel akcji dywidendowych - odsłona XIX
article preview
To były ciężkie 9 miesięcy portfela dywidendowego, które minęły od ostatniej aktualizacji ale być może dochodzimy już powoli do dna i warto rozejrzeć się za ostrożnymi zakupami?
czytaj dalej
Dlaczego powinieneś inwestować na giełdzie?
article preview
Wokół inwestowania na giełdzie powstało w ostatnich latach wiele mitów, według mnie bardzo krzywdzących samą giełdę papierów wartościowych, ale i obrażających inwestorów. Spróbujmy zastanowić się właściwie po jaką cholerę przeciętny obywatel powinien w ogóle zawracać sobie głowę jakąś giełdą i dlaczego powinien inwestować.
czytaj dalej
Jak wybrać idealną spółkę dywidendową w 9 krokach?
article preview
W USA jest 15 spółęk, które nieprzerwanie wypłacają dywidendy od ponad 100 lat! Tak to nie pomyłka - takie spółki jak Coca Cola czy Exxon Mobile nigdy nie zawiodły swoich akcjonariuszy i służą kolejnym pokoleniom inwestorów ponad 10 dekad. Czy polskie spółki mogą podążyć tym śladem - jeśli tak to jakie? Jak znaleźć taką idealną, długowieczną spółkę dywidendową w 9 krokach?
czytaj dalej
Portfel akcji dywidendowych - XII odsłona
article preview
Minęło już ponad 7 miesięcy od ostatniej odsłony portfela spółek dywidendowych, założonego w 2014 roku z myślą o zabezpieczeniu swojej emerytury. Jak wygląda aktualny stan tego portfela i ile dotychczas udało mi się wysupłać z samych dywidend?
czytaj dalej
Portfel dywidendowy - VI odsłona
article preview
Minęło już ponad półtora miesiąca od czasu ostatniego wpisu w tym cyklu. Czas sprawdzić jak prezentuje się aktualna stopa zwrotu i rozważyć kolejne ruchy w ramach naszej długoterminowej strategii.
czytaj dalej
12
«
1/2