warren buffett
Najbardziej odporna branża na koronawirusa
article preview
Wczoraj przedstawiłem mój subiektywny ranking spółek, które mogą najbardziej skorzystać na koronowirusie. Dziś chciałbym wskazać jedną branżę, która w moim przekonaniu jest zdecydowanie najbardziej odporna na wpływ koronawirusa, a wręcz może na nim skorzystać.
czytaj dalej
10 spółek które skorzysta na koronawirusie
article preview
Mamy wciąż największą panikę na polskiej giełdzie ale z mojego doświadczenia każdy kryzys jest też wielką okazją. Przyjrzałem się polskim podmiotom, notowanym na GPW i ułożyłem sobie swój, subiektywny ranking tych, które mogą najwięcej skorzystać na koronawirusie.
czytaj dalej
Śladami Warrena Buffetta - pierwsza, polska książka o największym inwestorze w historii
article preview
Przeczytałem pierwszą, polską książkę poświęconą mojemu inwestycyjnemu idolowi - Warrenowi Buffetowi, napisaną przez Przemka Gerchmanna i Tomka Jaroszka. Nie tylko rozłożyli całą karierę tego wielkiego inwestora na czynniki pierwsze ale i zadali sobie trud aby polecieć do USA i wziąć udział w corocznym spotkaniu akcjonariuszy, kierowanej przez niego spółki - Berkshire Hathaway! Przez większość lektury, kiedy czytałem relację autorów z wizyty w Omaha, w stanie Nebraska, odczuwałem silne uczucie, zwykłej ludzkiej zazdrości... Przemysław Gerschmann i Tomasz Jaroszek spełnili bowiem nie tylko swoje własne marzenie ale mogę śmiało powiedzieć, że również marzenie tysięcy polskich inwestorów, w tym moje. Poniżej moja recenzja napisanej przez nich książki "Śladami Warrena Buffetta".
czytaj dalej
Urodziny Warrena Buffetta i przesłanie dla inwestorów