Z cyklu: Pomysł na zysk – GETIN

„Pomysł na zysk” po długiej przerwie bierze na warsztat sektor bankowy. Getin Holding, to jedna z pierwszych spółek z sektora, która wykresowo zaczyna pokonywać istotne średnie nie tylko na wykresie dziennym, ale co ważniejsze na obrazie tygodniowym.

Patrzymy na historyczne notowania waloru z roku bieżącego. Pierwsze co rzuca nam się w oczy to wyrysowana od końca lutego do początku czerwca formacja podwójnego dnia.  Można powiedzieć, że był to dopiero początek pozytywnych wykresowych zmian jakie dokonały się na spółce. Kolejne tygodnie nie przyniosły już spektakularnych ruchów cenowych, ale ustabilizowały kurs w rejonie 1,17 -1,23zł. Co więcej, były to poziomy tuż powyżej długoterminowej, dwustusesyjnej średniej EMA. To z tych rejonów kurs w ostatnich tygodniach zaczął powoli wspinać się w górę, zamykając się mocnym akcentem na piątkowej sesji przy cenie 1,25zł.

Na nasze teoretyczne zakupy wybierzemy się po potwierdzeniu wcześniejszego popytu i dotarciu kursu do poziomu 1,26zł. Gdy zakup akcji dojdzie do skutku, pozycję na Getinie zabezpieczymy poniżej poziomu średnich SMA15 i 45 z wykresu dziennego. W tym momencie będzie to cena 1,19zł i tam właśnie ulokujemy zlecenie „stop loss”.

Rozpędzone byki na Getinie już nie raz pokazały na co je stać. Dlatego też z poziomami take profit ustawimy się nieco odważniej, biorąc profit (w zależności od wybranego wariantu) odpowiednio 2:1 i 4:1 w relacji zysk do straty maksymalnej, na jaką możemy sobie pozwolić podczas tej rozgrywki.

Poziomy realizacji zysku przypadają w pierwszej opcji na pik dynamicznego rajdu z maja ubiegłego roku, przy cenie 1,40zł. Pułap cenowy dla drugiego wariantu, to już szeroka strefa oporowa pomiędzy 1,5-1,70zł z naszym zleceniem przy cenie 1,55zł.

Spółka:  GETIN

Zakup : 1,26

Stoploss:  1,19zł           Strata: -5,5%

Takeprofit  I: 1,40zł       Zysk: 11%

Takeprofit  II: 1,55zł        Zysk: 23%

Stosunek strata /zysk 1:2 lub 1:4

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 1,26zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.