Akcje ATrakcje: Answear

Końcówka poprzedniego roku była na Answearze słabsza niż na szerokim rynku. Podczas gdy wiele spółek mocno rosło, tutaj trwała konsolidacja. Dopiero podczas piątkowej sesji udało się wybić z niej górą. Daje to szansę na zakończenie korekty spadkowej jaka rozpoczęła się we wrześniu i powrót do długoterminowego trendu wzrostowego jaki trwał od października 2022 roku. Warto również podkreślić, że wolumen podczas piątkowego wybicia był wysoki jak na tę spółkę, co zwiększa wiarygodność sygnału kupna.

Spółka: Answear

Cena kupna: 32,60 zł

Stop loss:            30 zł,   strata: -8%

Take profit :      38 zł, zysk:   +17%

Stosunek strata/zysk: 1/2

Za umowną cenę kupna przyjmujemy piątkowe zamknięcie czyli 32,60 zł. Jeśli będzie cofnięcie po wybiciu, to można spróbować kupna w okolicach zielonej strefy wsparcia, która może zostać teraz przetestowana. Wtedy można byłoby kupić nieco taniej i proporcje straty do zysku wyszłyby nieco korzystniejsze. Bliski stop loss można postawić poniżej ostatniego dołka, czyli np. w okolicach 30 zł. Dawałoby to około 7-8% straty. Jeśli ktoś chciałby zainwestować długoterminowo i nie stawiać stop lossów automatycznych, to powinien obserwować kurs czy nie wybija dołem z niebieskiej konsolidacji. Takie wybicie mogłoby oznaczać wejście w trend spadkowy. Wtedy oczywiście strata wyjdzie większa niż zakładane 8% i jeśli zwiększamy dopuszczalną stratę, to możemy zmniejszyć kapitał za który wchodzimy. Ewentualnie można też podzielić stop loss na 2 części.

Jeśli chodzi o take profit to można go wyznaczyć na strefie ATH w okolicach 38 zł. Sprzedaż w tym miejscu dałaby około 17% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty. Strefa oporu jest bardzo ważna i jej przebicie może być trudne. Jeśli jednak udałoby się to, wtedy można spółkę trzymać dłużej np. dopóki będzie trwał trend wzrostowy.

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.