O NAS

ALBERT ROKICKI - niezależny analityk rynku akcji

albert@longterm.pl

Nazywam się Albert Rokicki i jestem właścicielem firmy ROCK INVEST. Posiadam tytuł Magistra Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał. Nie traktuje giełdy jak kasyna, gdzie można wygrać coś w jeden dzień, dlatego nigdy nie gram na DT.

Nigdy nie kupiłbym akcji spółki, której nie chciałbym posiadać na własność, gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe.

Całość treści mojego bloga stanowią jedynie moje, osobiste opinie i nie chciałbym aby ktokolwiek sugerował się nimi przy podejmowaniu swoich, własnych decyzji inwestycyjnych.

Moją życiową misją jest „edukacja polskiego społeczeństwa w zakresie inwestycji giełdowych oraz przyciąganie zagranicznego kapitału do Polski

Od 2006 roku prowadziłem bloga pod adresem www.longterm.bblog.pl, który wypracował sobie przez lata ugruntowaną pozycję w polskiej blogosferze inwestorskiej. Przez ponad 5 lat pojawiło się ponad 350 artykułów, poświęconych bezpośrednio lub pośrednio inwestowaniu na giełdzie papierów wartościowych. Bardzo często poruszane były również tematy z zakresu szeroko rozumianej światowej ekonomii. W połowie 2012 roku przeniosłem całą swoją aktywność na własną stronę internetową www.longterm.pl

Jestem członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Od 2010 roku regularnie piszę artykuły dla Equity Magazine www.equitymagazine.pl – niezwykle szybko rozwijającego się pisma internetowego, które zdobyło już drugie miejsce na polskim rynku w swojej kategorii i posiada ponad 30 tyś. czytelników.

Od 2013 roku regularnie piszę artykuły dla Market Voice Magazine http://www.marketvoice.pl/  oraz Trendu http://www.gazetatrend.pl/

W swoich analizach wspieram się narzędziami dostępnymi na płatnych serwisach: www.fundamentalna.net,www.sindicatror.net i www.investio.pl, udostępniający swój „Stock Screener” oraz www.stockwatch.pl. Korzystam również z narzędzia analizy technicznej www.squaber.com.

Na bieżąco obserwuję rynki akcji na całym świecie, czytam i oglądam materiały zamieszczane na  zagranicznych serwisach takich jak Bloomberg, Wall Street Journal, Financial Times, CNN Money i wiele innych. Śledzę również ok. 50-60 blogów o tematyce finansowej, zarówno krajowych jak i zagranicznych (w większości amerykańskich). Przeczytałem kilkadziesiąt książek poświęconych inwestowaniu na giełdzie. Od kilku lat regularnie uczestniczę w konferencjach organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) – „Profesjonalny Inwestor” oraz „Wall Street”, jak również „Skuteczny Inwestor” organizowaną przez Strefę Inwestorów (SI).

W 2013 roku miałem okazję być jednym z prelegentów podczas pierwszej, całkowicie internetowej konferencji dotyczącej inwestowania „Internetowy dzień inwestowania„, organizowanej przez SI. Oprócz mnie, prelegentami byli między innymi Paweł Szczepanik, Michał Stopka, Paweł Biedrzycki i Przemysław Gerschmann.

23.11.2013 na wszystkich liczących się polskich portalach internetowych (Interia.pl. Wp.pl, Onet.pl. Gazeta.pl. Inwestycje.pl) ukazał się mój artykuł pt. Wielka hossa pokoleniowa„, który następnie był wielokrotnie cytowany i udostępniany w mediach społecznościowych i forach internetowych. Na portalu Interia.pl, był przez kolejne 2 dni, najczęściej komentowanym artykułem z ponad 2300 komentarzami czytelników.

W 2014 roku po raz drugi z rzędu zostałem zaproszony na Internetowy Dzień Inwestowania, organizowanej przez SI, podczas którego byłem jednym z prelegentów, obok Pawła Szczepanika, Michała Stopki i Birgera Schafermeiera.

28.05.2014 wziąłem udział w I Debacie Inwestycyjnej, organizowanej przez Banking Magazine i Netfund.pl:

Pełna relacja z tej imprezy:

http://banking-magazine.pl/2014/06/03/podsumowanie-debaty-inwestycyjnej-wroclaw-2014/

W listopadzie 2014 roku poprowadziłem wykład na konferencji "Profesjonalny inwestor", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w Zakopanem:

Link do zapowiedzi wydarzenia: http://www.sii.org.pl/7721/edukacja-i-analizy/profesjonalny-inwestor/profesjonalny-inwestor-2014.html

W 2015 roku poprowadziłem wykład na największej konferencji inwestorów w Polsce - "Wall Street 19" w Karpaczu, organizowanej przez SII. Udzieliłem tam również wywiadu Bankier TV - poniżej link:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Spolki-dywidendowe-idealny-pomysl-na-emeryture-7264017.html

23.02.2016  poprowadziłem szkolenie w samej świątyni inwestowania - w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Przebyte szkolenia:

„Inwestor profesjonalny” – prowadzącym był Michał Stopka – były zarządzający portfelem akcyjnym ING OFE.

„Jak nie dać się nabrać na kreatywną księgowość” – prowadzącym był dr Jacek Welc – autorytet w dziedzinie badań raportów finansowych, ze szczególnym naciskiem na tropienie sztuczek księgowych.

Prowadzę również darmowe wykłady dla uczelni wyższych, między innymi dwukrotnie gościłem na warszawskiej SGH:

ADRIAN PRZYBYLSKI - niezależny analityk rynku akcji

adrian@longterm.pl

Absolwent wydziału finansów i rachunkowości na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na 4 roku. Poza wysoką średnią (4,5 z całego toku studiów) udziela się w kołach naukowych (Rynków Finansowych, Przedsiębiorczości) oraz reprezentuję uczelnię na konkursach ogólnopolskich. Jest laureatem konkursu "Finanse, Przedsiębiorczość i Zarządzanie", a ostatnimi czasy razem z kolegami z drużyny udało mu się przejść do drugiego etapu EY Financial Challenger. Ponadto otrzymał Stypendium Rektora oraz Fundacji Koźmińskich przyznawanego dla najlepszych studentów.

Inwestowaniem zajmuję się od 2013 roku, a pierwszy raz obcował z giełdą w 2007 roku, temu gdy pomagał swojemu tacie dobierać walory do portfela.

Na portal longterm.pl trafił przypadkowo w 2013 r. podczas szukania analiz spółek i ciekawych okazji inwestycyjnych. Został od tamtej pory stałym Subskrybentem a od 2014 roku profesjonalnie przeszkolony z analizy fundamentalnej i metod selekcji spółek przez Alberta Rokickiego.

Od 2014 roku regularnie uczestniczy w konferencjach, organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - "Wall Street" i "Profesjonalny Inwestor".

ZBIGNIEW "SZEJK" NOWACZYK

Na GPW z przerwami od 20 lat. Z wykształcenia matematyk, miłośnik podróżowania, odwiedził najciekawsze Państwa świata a przy okazji odwiedzał też światowe giełdy. Japończycy zachęcali go inwestować tylko na świecach i ichimoku, amerykanie na price action a Chińczycy na zniesieniach fibo. Szejk połączył to wszystko w jedną autorską strategię inwestycyjną opartą na geometrii Fibonacciego i konwergencji tych metod. Tylko od początku 2020 do lipca 2020 jego pokazowy portfel dla absolwentów szkoleń osiągnął stopę zwrotu 559%.

PAWEŁ KUŹMA - niezależny analityk techniczny

18 lat doświadczenia na rynku, pracował w Goldman Sachs i DM BZ WBK jako animator rynku akcji.

ŁUKASZ POPAŁAWSKI - niezależny analityk techniczny

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od roku 2013 inwestuje na giełdzie. W roku 2019 dołączył do społeczności Longterm. Pisze analizy techniczne na życzenie subskrybentów na Forum VIP oraz artykuły na portalu TopStock.

Całość treści naszego portalu stanowi jedynie nasze osobiste opinie i nie chciałbym aby ktokolwiek sugerował się nimi przy podejmowaniu swoich własnych decyzji inwestycyjnych.

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za treści reklam zamieszczanych na tym blogu, ani za jakość oferowanych tam produktów i usług.

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.