Akcje ATrakcje: PZU

PZU od października porusza się w konsolidacji. Aktualnie kurs znajduje się przy jej górnej barierze. Jeśli sytuacja na rynku w przyszłym tygodniu nadal będzie sprzyjająca, to może dojść do wybicia górą z tej konsolidacji. Byłby to sygnał kontynuacji trendu wzrostowego.

Spółka: PZU

Cena kupna:        49,50 zł (po wybiciu górą z konsolidacji)

Stop loss:            44,95 zł, strata około 10%

Take profit I:      55 zł, zysk około 10%

Take profit II:     70 zł, zysk około 40%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1

Take profit II:  1/4

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem akcji, to można wejść po wybiciu górą z konsolidacji. Za umowną cenę kupna przyjmujemy 49,5 zł. Stop loss można ustawić poniżej najbliższego dołka, czyli na przykład w okolicy 44,95 zł. Byłoby to około 10% poniżej ceny kupna. Pierwszy poziom take profit można wyznaczyć w okolicy 55 zł, gdzie wychodzi zasięg wybicia mierzony amplitudą konsolidacji, która wynosi około 5,5 zł. Jeśli sprzedamy akcje w tym  miejscu, to zysk będzie nieznacznie większy niż dopuszczalna na tej pozycji strata.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na wykresie miesięcznym, widzimy że pierwszy poziom take profit pokrywa się również ze zniesieniem 1,13 mierzonym od ATH. ATH jest zbyt blisko żeby ustawiać na nim TP, ponieważ zysk byłby mniejszy od dopuszczalnej straty. Także jeśli kupimy akcje, to przyjmujemy założenie, że po wybiciu z konsolidacji uruchomi się impuls wzrostowy, który pozwoli przebić ATH, a po wybiciach często pierwszym zniesieniem, na którym zatrzymują się kursy, jest zniesienie 1,13. Jeśli natomiast chodzi o take profit długoterminowy, to można go ustalić na zniesieniu 1,618 w okolicach 70 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniosłaby około 40% zysku.

Interwał miesięczny, wykres dwudziestotrzyletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.