MLP Group walczy w strefie ATH.
Trend główny jest tu wzrostowy i trwa od roku 2014. Jednak od czterech lat kurs porusza się w konsolidacji. Aktualnie znajduje się przy jej górnym ograniczeniu, czyli przy strefie ATH. Świeca wrześniowa minimalnie przebiła strefę, ale świeca październikowa się cofa. Mamy jednak dopiero początek miesiąca, a ważne będzie jego zakończenie. Jeśli udałoby się wybić górą z czteroletniej konsolidacji, to byłby to sygnał trendu głównego. Przyjmuje się, że im dłużej trwała konsolidacja oraz im wyższą miała amplitudę, tym ruch po wybiciu również powinien być dłuższy. W tym wypadku mamy do czynienia z długoterminową konsolidacją o wysokiej amplitudzie.
Interwał miesięczny, wykres dziesięcioletni:
Po świecach dziennym widzimy, że niestety jest tu bardzo niska płynność. Bywają sesje gdzie handlu praktycznie nie ma. Od sierpnia trwa tu krótkoterminowy trend wzrostowy. Warto zauważyć, że mimo niskiej płynności, kiedy kurs pod koniec września atakował strefę ATH, wolumeny były bardzo wysokie jak na tę spółkę. Z początkiem października przyszło cofnięcie, jednak wolumeny na spadkach są znacznie niższe niż na wzrostach. Wygląda więc na to, że byki mają przewagę, choć na mało płynnych spółkach sygnały techniczne mogą być częściej fałszywe niż na mocno płynnych. Strefę wsparcia mamy w okolicach 83-85 zł. Jest to miejsce, z którego może dojść do odbicia. Kurs jest już bardzo blisko tych poziomów. Jeśli udałoby się odbić, to powstał kolejny dołek w krótkoterminowym trendzie wzrostowym, a w ujęciu długoterminowym, będzie możliwy kolejny atak na strefę ATH i być może uda się w końcu wybić z czteroletniej konsolidacji.
Interwał dzienny, wykres półroczny:
Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.
Darmowy kurs inwestycyjny z XTB
źródło: xtb.com
We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:
- Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
- Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
- Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
- Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)
Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.
Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie. Transakcje powyżej tego limitu zostaną obciążone prowizją w wysokości 0,2% (min. 10 EUR). Może mieć zastosowanie 0,5% koszt przewalutowania. Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.
Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.
Disclaimer: Inwestowanie jest ryzykowne i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Podane informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej.