Novo Nordisk po mocnym wybiciu górą.
Kurs Novo Nordisk jest po mocnych spadkach, które trwały od połowy 2024 roku. W sierpniu tego roku spadki wyhamowały i doszło do odbicia. Odbicie trwało do września i następnie kurs znów powrócił do spadków. Ważne jednak jest to, że dołek z sierpnia został obroniony, a próba jego przebicia, jaką widzimy na świecy z 24 listopada, okazała się fałszywa. Od końca października do wczorajszej sesji trwała akumulacyjna konsolidacja zaznaczona w niebieskim prostokącie. Fałszywe wybicie dołem z 24 listopada zadziało jak „sprężyna” i doprowadziło do wybicia górą podczas wczorajszej sesji. Luka hossy oraz bardzo wysoki wolumen świadczą o bardzo wysokim popycie. Trwający od wrześniowego szczytu trend wzrostowy został odwrócony.
Sesja zakończyła się czarną świecą i częściową realizacją zysków, ale wybicie nie zostało zanegowane. Była strefa oporu w okolicach 50-51 jest teraz ważną strefą wsparcia, a jej test po wybiciu górą jest zupełnie normalny. Z perspektywy byków dobrze by było, żeby wsparcie to zostało obronione. Jeśli zostanie przełamane, to wybicie górą może zostać zanegowane. Kolejne kluczowe strefy wsparć będą w okolicach 45-46,5 oraz na dołku z 24 listopada.
Najbliższa strefa oporu znajduje się w okolicach 53-54. Po wczorajszej świecy widzimy, że kurs na nią zareagował. Kolejne strefy będą w okolicach 56,5-58, 59,5-61 oraz na szczycie z września w okolicach 62,5.
Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.



