Polska terenem chronionym

Poniżej lista według mnie najbardziej wpływowych Polaków, czy też w dwóch przypadkach, osób polskiego pochodzenia, otwarcie podkreślających swoją przynależność do naszego narodu. 1) Chuck Hagel - sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki - często, bardzo otwarcie podkreśla swoje polskie korzenie, przez co dorobił się nawet przydomku "Hagielski" - jest członkiem coraz bardziej silnego, polskiego lobby w Waszyngtonie.

Chuck_Hagel_Defense_portrait

2) Zbigniew Brzeziński - amerykański polityk partii demokratycznej, były doradca prezydenta Jima Cartera do spraw bezpieczeństwa , członek wpływowej grupy Bilderberg, której nieoficjalnym szefem jest Rockefeller.

Brzezinski_Zbigniew

3) Lech Wałęsa - jedyny Polak rozpoznawalny na całym świecie. Kiedy w USA wspomni się, że pochodzi z Polski, to z 90% prawdopodobieństwem usłyszy się: Lech Walesa, Solidarity albo John Paul II.

Lech_Walesa_-_2009

4) Donald Tusk - od grudnia będzie przewodniczącym Rady Europejskiej

Donald_Tusk_2013-12-19

5) Agnieszka Zalewska - przewodnicząca Rady CERN - najważniejszej naukowej instytucji w Europie, a być może i na całym świecie (zajmują się badaniami w Wielkim Zderzaczu Hadronów).

agnieszka zalewska

6) Roman Polański - reżyser, co by o nim nie mówić, to swoją twórczością i obecnością w mediach mógłby zrobić dużo dobrego dla Polski w sytuacji zagrożenia.

roman polanski

7) Agnieszka Holland - reżyser, ceniona w USA. W odróżnieniu od Polańskiego wciąż chyba dumna z tego że jest Polką? Nie spoczęłaby w lobbingu gdyby coś złego się nam przytrafiło.

agnieszka holland

8) Agnieszka Radwańska - tenisistka ze ścisłej, światowej czołówki w najbardziej prestiżowym sporcie indywidualnym, w tej chwili na 5. miejscu w rankingu ATP.

Roland Garros

9) Andrzej Wajda - reżyser, dla Hollywood niemalże guru, zdobywca Oskara za całokształt twórczości.

wajda

10) Anja Rubik - jedna z czołowych modelek świata, mogłaby użyć swojej pozycji dla sprawy Polski.

Top Model II - FINA£

Wiem, że powyższa lista najpotężniejszych Polaków ukazana jako potężna armia, może wśród wielu wywołać śmiech, tym niemniej chciałbym podkreślić, iż żyjemy w XXI wieku w którym najważniejsza jest informacja i wpływ oddziaływania w mediach. Już przecież przed I wojną światową mieliśmy silne lobby polskie na czele z Ignacym Paderewskim - wtedy jeszcze pianistą, kompozytorem, który wpłynął na prezydenta USA - Wilsona, na tyle, że ten dołączył niepodległość Polski do warunków traktatu Wersalskiego. Podobno Józef Stalin na pytanie czy nie obawia się Papieża zapytał "a ile dywizji ma Papież?" Ile dywizji miał nasz Jan Paweł II? Żadnej, ale pomimo tego, był jednym z największych wodzów w historii. Powyższa lista jest naprawdę imponująca - wszystkie osoby mają realny wpływ na cały świat, zarówno polityczny jak Hagel i Brzeziński, naukowy jak Zalewska, czy też artystyczny jak Polański, Holland i Wajda. Nawet sportsmenka Radwańska czy modelka Rubik mogą mieć, wbrew pozorom, bardzo dużą siłę oddziaływania. Na koniec zastanówmy się kogo mają ci biedni Ukraińcy? Braci Kliczko? Męczenniczkę Tymoszenko? Emerytowanych - piłkarza Andrieja Szewczenkę czy skoczka o tyczce -Sergieja Bubkę? To trochę za mało aby czuć się bezpiecznym. Cieszmy się, że mamy potężnych, wpływowych ludzi, którzy za nami stoją po obu stronach Atlantyku. Podsumowując, biorąc pod uwagę jak silne mamy "plecy", to ciężko jest mi przypuszczać, że w przypadku bezpośredniego zagrożenia nikt by nam natychmiast nie pomógł jak w 1939 roku. Polska jest terenem chronionym, obsikanym przez naprawdę największego drapieżnika w historii planety Ziemi, któremu wcale nie trzeba robić laski - to jest naturalna wymiana obopólnych korzyści. Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki

IMG_1824

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/alrokas Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/longtermblog Email: kontakt@longterm.pl Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 7 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 15-19.09.2014

czas czytania: 1 min.

Tylko zdrowe ryby płyną pod prąd

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.