Tylko zdrowe ryby płyną pod prąd

W poprzednim tygodniu indeks WIG250 zyskał 2,2%, a WIG50 0,7%, podczas gdy WIG20 stracił 1,7%. Tej zmiany warty nie można zlekceważyć, gdyż najwyraźniej uwaga inwestorów zaczyna ponownie wracać w kierunku sektora „misiów”, mniej zależnych od przejściowych humorów zagranicznego kapitału, czy też wpływu czynników, zarówno zewnętrznych (Ukraina) jak i wewnętrznych (kolejne pomysły rządu wobec spółek państwowych). Co bardzo istotne, indeks cenowy całego rynku, który w sposób solidarny bierze pod uwagę wszystkie spółki zarówno z rynku głównego jak i New Connect, wzrósł również w tym tygodniu o 0,7%. Pisałem w poprzednim komentarzu, iż kluczowe jest wybronienie średniej SMA50 na wykresie tygodniowym i myślę, że powoli możemy stwierdzić, że zadanie zostało wykonane.

c__w (6)

Pomimo wielu obaw i zagrożeń, nasz rynek odważnie prze na północ. Podobno tylko zdrowe ryby płyną pod prąd. Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki

IMG_1824

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/alrokas Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/longtermblog Email: kontakt@longterm.pl Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 4 min.

Polska terenem chronionym

czas czytania: 6 min.

Dlaczego warto zakupić abonament Longterm.pl?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.