Dlaczego warto zakupić abonament Longterm.pl?

1) RAPORTY Z ANALIZAMI NAJLEPSZYCH 18 SPÓŁEK Z CAŁEJ GPW Już w pierwszym mailu, nowy Abonent Longterm.pl, otrzymuje ostatni raport z rankingiem 18 najlepszych spółek po wynikach kwartalnych. Na 44 stronach znajdują się w nim - krótki wstęp podsumowujący miniony kwartał, 18 analiz spółek, zarówno fundamentalnych, na które jest najmocniejszy nacisk, jak i technicznych. Pokazane są tam poziomy, na których sugerowane jest ustawienie zleceń obronnych (stop loss). Co godne uwagi, każdy kolejny raport Abonent Longterm.pl otrzymuje gratis aż do wygaśnięcia abonamentu! Wynika z tego, że właściwie abonament zwraca mu się po 4 raporcie (4*95=380), a przecież ten pierwszy raport otrzymuje od razu, wraz z pierwszymi materiałami w mailu powitalnym!

2) DŁUGOTERMINOWA STRATEGIA INWESTYCYJNA "LONGTERM" Otrzymywanie samych raportów, choć jest wielką wartością dodaną i praktycznie zwraca koszt zakupu abonamentu, to nie jest absolutnie największą jego korzyścią. Codzienne komentarze giełdowe w formie PDF wysyłanych na maila, wraz z dostępem do długoterminowego portfela inwestycyjnego, złożonego z wybranych spółek z rankingu, to największy benefit w ramach świadczonej usługi. Za 380 zł otrzymuje się ok. 250 analiz w ciągu roku (mniej więcej tyle jest sesji giełdowych w ciągu 12 miesięcy). Wychodzi koszt 1,52 zł za jeden materiał - słownie: jeden złoty i pięćdziesiąt dwa grosze. Za taką cenę nie kupi się już butelki przyzwoitego piwa czy nie napije się herbaty, nie wspominając o kawie, nawet w tanich dworcowych bufetach :-) W codziennym komentarzu po sesji znajduje się krótkie podsumowanie tego co działo się na rynku danego dnia, najważniejszych wydarzeń w spółkach rankingowych (o ile coś się działo) oraz oczywiście aktualny stan portfela inwestycyjnego - zawsze jest w nim od 2 do 10 spółek z ostatniego raportu. Jako bonus otrzymuje się analizy EURUSD, polskich obligacji (bardzo przydatne dla osób inwestujących w fundusze papierów dłużnych), niemieckiego DAX, złota i ropy naftowej.

3) DOSTĘP DO FORUM VIP Więcej o forum VIP napisałem w specjalnym artykule na jego temat: http://stary.longterm.pl//forum-vip/ Generalnie otrzymuje się dostęp do forum na którym w kilkunastu wątkach tematycznych pojawiło się kilka tysięcy wpisów, które same w sobie stanowią gigantyczny materiał edukacyjny. Otrzymałem wiele miłych maili od Abonentów, chwalących moje forum i piszących ku mojemu zdziwieniu, że przeczytali je od deski do deski, pomimo tego, że było do przeczytania kilka miesięcy wstecz :-) Na forum codziennie rano, zaraz po otwarciu sesji i po południu przed jej końcem, podaje odczyt mojego autorskiego wskaźnika prawdopodobieństwa wzrostów "BAROMETR INWESTORA", o którym pisałem więcej tutaj: http://stary.longterm.pl//barometr-gieldowy-twoj-wskaznik-ostrzegawczy/ Ponadto, na forum pisze kilkudziesięciu aktywnych inwestorów - w wielu przypadkach, z wieloletnim doświadczeniem. Codziennie ktoś podeśle kolejny ciekawy typ inwestycyjny i w wielu przypadkach są to propozycje zagrań czysto spekulacyjnych. Jeśli ktoś preferuje grać w krótkim terminie i czuje się z tym dobrze, to ja absolutnie nie mam nic przeciwko - to jest jego życie, jego wybór, jego psychika i jego strategia :-) Różnorodność uczestników forum jest według mnie jego największą wartością - są wśród nas radykalni długoterminowcy, są krótkoterminowi spekulanci, a nawet kontraktowcy! Każdy jednak bez wyjątku przyczynia się każdego dnia do rozwoju naszej inwestorskiej społeczności.

4) KONSULTACJE Z INWESTOREM O PONAD 14-LETNIM DOŚWIADCZENIU Każdy Abonent może w każdej chwili zadać mi pytanie zarówno na forum, jak i bezpośrednio na maila. Powiem szczerze, że ja takiego komfortu codziennych konsultacji z inwestorem o ponad 14-letnim doświadczeniu na początku mojej przygody z giełdą nie miałem i szczerze zazdroszczę każdemu, kto może z takiej możliwości korzystać. Ile błędów bym nie popełnił, ile mniej pieniędzy bym stracił i ile mniej nerwów bym miał w życiu, to tylko ja wiem :-) Ale przeszedłem tę żmudną, kamienistą drogę, która absolutnie nie była usłana różami - jedyne co może się z nimi kojarzyć to kolce wbijane nieustannie w skórę :-) Nauczyłem się jednak giełdy, właśnie dosłownie, na własnej skórze - popełniłem w przeszłości wszystkie możliwe błędy, jakie może popełnić inwestor. Wierzyłem w zamki na lodzie, a unikałem solidnych biznesów, oferujących stabilne zyski. Uśredniałem pozycje na spadających spółkach, zamiast ciąć straty i stawiać na spółki zyskowne. Ryzykowałem zbyt wiele szukając igły w stogu siana, zamiast brać to co już rynek oferuje po korzystnej cenie! Grałem przeciwko trendowi zamiast grać z trendem itd. itd. Tych błędów było bardzo wiele, ale teraz po 14 latach wiem, że każdy jeden był niezbędny na mojej drodze do stania się profesjonalnym inwestorem. Te błędy przeszłości przypominają mi czego nie robić aby pozostać skutecznym inwestorem. Najgorsze co mogłem zrobić, do czego przyznam się publicznie to fakt, że przez bardzo długi okres wątpiłem w nauki mojego wielkiego mistrza - Warrena Buffetta.

buffett

"Bądź chciwy, gdy inni się boją - bój się, gdy inni są chciwi" Warren Buffett

Po wielu latach z wielką pokorą powracam do jego filozofii inwestowania i jestem jej pewny bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz wiem czego nie robić, a co należy robić aby unikać strat a z drugiej strony być na tyle pewnym inwestycji aby pozwolić zyskom spokojnie rosnąć. Nie ucz się na własnych błędach - możesz się ich ustrzec i ochronić bardzo dużo kapitału jeśli będziesz miał profesjonalne wsparcie w ramach serwisu Longterm.pl!

5) ALTERNATYWA WOBEC LOKATY BANKOWEJ CZY FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH To chyba równie ważna korzyść - obecnie najlepsza roczna  lokata bankowa to 4%, od których przecież należy odjąć podatek 19% czyli netto uzyskuje się 3,24%. W przeważającej liczbie banków taka lokata jest jeszcze niższa i zysk netto spada grubo poniżej 3% - najczęściej 2,5%. Przy 10 000 zł zysk po roku to 250 zł, przy 20 000 zgarnia się 500 zł, przy 50 000 jest to już cały tysiak :-) OK, a ile można zarobić na tej giełdzie? Jeśli ktoś kupiłby wszystkie spółki z mojego pierwszego raportu, wydanego pod koniec 2011 roku, za równe kwoty (idealnie rozłożyłby kapitał na wszystkie 11 spółek) i trzymał do dziś, to łączny zysk wyniósłby 58% co daje roczną stopę zwrotu 22%. Więcej o tym ile można spokojnie zarobić na giełdzie, inwestując w dobrze wyselekcjonowane spółki na ograniczonym ryzyku, napisałem tutaj: http://stary.longterm.pl//ile-mozna-zarobic-na-gieldzie/ Te 22% rocznego zysku może wydawać się niskim osiągnięciem, ale chciałbym ograniczyć w maksymalny sposób oczekiwania przyszłych Abonentów. Lepiej bowiem nastawić się na mniej i mile się zaskoczyć, niż mocno rozczarować. Oczywiście podana stopa zwrotu jest symulacją, co by było, gdyby ktoś zainwestował we wszystkie spółki z rankingu, natomiast w praktyce tak się nie robi - inwestuje się tylko w wybrane spółki z raportu. Poprzez podwójny proces selekcji spółek - najpierw wybór do rankingu, potem decyzja o inwestycji czyli wejściu do portfela, minimalizuje ryzyko straty i maksymalizuje potencjał zysku. Jedno jest pewne - w obecnych czasach niskich lokat bankowych, te 380 zł wydane na roczny Abonament.pl jest zdecydowanie dobrą inwestycją.

Przyłącz się do grona Abonentów Longterm.pl już teraz i otrzymaj ostatni raport z rankingiem 18 najlepszych spółek po wynikach za I półrocze oraz dostęp do portfela inwestycyjnego w pierwszym powitalnym mailu! Kliknij w poniższy link aby złożyć zamówienie: ABONAMENT NA CODZIENNE KOMENTARZE GIEŁDOWE I DOSTĘP DO PORTFELA DŁUGOTERMINOWEGO

650x292_2 (1)

Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki

IMG_1824

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/longtermblog

Email: kontakt@longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Tylko zdrowe ryby płyną pod prąd

czas czytania: 4 min.

Portfel dywidendowy - V odsłona

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.