Z cyklu: Pomysł na zysk – CREOTECH

Na tapecie „Pomysłu na zysk” dzisiaj Creotech. To stosunkowo młoda spółka jeżeli chodzi o giełdowy staż z debiutem w październiku 2021 roku.

Walor jako jeden z nielicznych w ostatnim czasie może się pochwalić dobrym debiutem, a co ważniejsze trzymaniem swojej wyceny w ostatnim „niedźwiedzim” roku. Notowania, choć procentowo od szczytów zostały dotknięte przeceną całego rynku, to na wykresie wygląda to już całkiem nieźle.

Od października ubiegłego roku, kurs spółki zdołał wytyczyć podwójne dno w rejonie 105zł za jedną akcję i coraz mocniej wywiera presję na opory zlokalizowane w strefie 135-138zł. Pokonanie tej bariery może doładować baterie bykom i otworzyć drogę do ataku dotychczasowego ATH w obrębie 180-185zł. Oczekiwanie na taki ruch notowań, będzie naszym scenariuszem bazowym w podjęciu decyzji o kupnie Creotech-a.

Zanim zajmiemy pozycję na wzrosty, musimy poczekać na dalszą reakcję popytu i przedostanie się kursu do ceny 140zł za jedna akcję waloru. Po zakupie ustawimy nasz stop loss tuż poniżej wsparcia przy 120zł. Będzie to także poziom poniżej dwustu sesyjnej średniej EMA, a także pod głównymi średnimi SMA na wykresie dziennym.

Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, a kurs zacznie przybliżać się do strefy historycznych oporów technicznych, będziemy mogli zrealizować zysk z naszej transakcji. Jeszcze całkiem daleko od ATH mamy poziom zysk - strata 1:1 przy cenie 162zł. Aby uzyskać dwukrotność zysku do zakładanej straty, notowania muszą dotrzeć niemal do intraday-owego szczytu, który miał miejsce 4 kwietnia 2022roku i wyniósł 185zł za akcję Creotech-a.

Spółka:  CREOTECH

Zakup : 140zł

Stoploss:  119zł                 Strata: -15%

Takeprofit  I: 162zł          Zysk: 15%

Takeprofit  II: 183zł        Zysk: 30%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:2

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 140zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.