Akcje ATrakcje : Orange Polska

Kurs Orange Polska od maja zeszłego roku formuje szerokie oRGR po spadkach spowodowanych wojenną bessą. Natomiast od października możemy tu mówić o średnioterminowym trendzie wzrostowym, który z kolei od listopada do chwili obecnej kształtuje mniejsze kontynuacyjne oRGR. Aktualnie od 10 stycznia trwa konsolidacja, którą można również uznać za prawe ramię formacji. Jeśli kurs wybije górą z tej konsolidacji możliwa będzie kontynuacja wzrostów.

Podczas piątkowej sesji kurs zatrzymał się na oporze. Jeśli zostanie on przebity, to można dokonać zakupu pod wybicie górą z konsolidacji. Za umowną cenę kupna przyjmujemy zatem 7,15 zł. Stop loss możemy ustawić poniżej minimum konsolidacji i jednocześnie poniżej linii trendu rysowanej od październikowego dołka np. na 6,74 zł. Daje to około 6% straty.

Pierwszy poziom takie profit możemy ustalić na oporze w okolicy 8,10 zł. Daje on około 13% zysku czyli nieco ponad dwukrotność dopuszczalnej straty. Drugi poziom take profit można ustalić na szczycie z listopada 2021 roku w okolicy 8,86 zł. Jego realizacja może przynieść około 24% zysku.

Spółka: Orange Polska

Cena kupna:        7,15 zł (warunek - wybicie górą z konsolidacji)

Stop loss:            6,74 zł,   strata: -6 %

Take profit I:      8,10 zł, zysk:   +13 %

Take profit II:     8,86 zł, zysk:   +24 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/4

Interwał dzienny wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.