Z cyklu: Pomysł na zysk – 11 BIT vol.2
Zła passa spółek gamingowych, która rozpoczęła się jesienią 2020 roku, nie dotknęła wszystkich jednakowo. Wśród podmiotów związanych z produkcją gier są takie, które przeszły przez inwestorską awersję suchą stopą. Jedną z takich spółek jest 11Bit.
Walor którym się dzisiaj zajmiemy od dwóch lat pozostaje w trendzie bocznym, wpisującym się jako okres przejściowy w kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego. Obrazem tego jak stabilnie zachowują się notowania spółki może być fakt, że po piątkowym zamknięciu wycena znajduje się zaledwie 15% od historycznych szczytów cenowych. Ostatnie tygodnie stały pod znakiem spokojnych ale konsekwentnych wzrostów. Licząc na ich kontynuację spróbujemy zaryzykować zakup akcji w naszej fikcyjnej zabawie.
Tradycyjnie już nie wystarczą nam obecne poziomy cenowe spółki. Warunkiem koniecznym do zawarcia transakcji będą dalsze wzrosty aż do poziomu 542zł, gdzie wejdziemy w posiadanie akcji. Po zakupie zabezpieczymy naszą pozycję „stop lossem” poniżej dwustusesyjnej średniej kroczącej, oraz poniżej psychologicznej bariery 500zł.
Poziomy realizacji zysku znajdą się w rejonach 1:1 i 3:1 w relacji do maksymalnej dopuszczalnej straty. Pierwszego z nich, o wysokim prawdopodobieństwie realizacji, umiejscowimy w rejonie górnego ograniczenia wspomnianego „boczniaka” z ostatnich kilkunastu miesięcy. Finalizacja drugiego będzie wymagała wybicia notowań waloru na nowe maksima, w kierunku kolejnego okrągłego poziomu 700zł. Przy czym nasz take profit poziomu II, zrealizuje się w bezpiecznym buforze, już przy cenie 676 zł.
Spółka: 11BIT
Zakup : 542zł
Stoploss: 498zł Strata: -8%
Takeprofit I: 589zł Zysk: 8%
Takeprofit II: 676zł Zysk: 24%
Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:3
Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 542zł.
Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl
Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.