Akcje ATrakcje: Sygnity

Sygnity jest jedną z nielicznych spółek, która od covidowego dołka z roku 2020, cały czas zachowuje trend wzrostowy. Od sierpnia kurs znajduje się w średnioterminowej konsolidacji. 3 października mogło dojść do wybicia dołem z tej konsolidacji jednak zostało ono zanegowane. Widać więc, że co chociaż pojawiają się chętni do realizacji zysku, to jednak byki wciąż dbają o zachowanie trendu wzrostowego, podczas gdy na wielu innych spółkach trendy wzrostowe zaczęły się załamywać. Jeśli wybicie dołem jak na razie się nie udało, to może uda się wybicie górą? Gdyby do tego doszło, to pojawiłby się sygnał kontynuacji trendu wzrostowego.

W takiej sytuacji decyzję o kupnie można uzależnić, od tego czy wybicie górą rzeczywiście nastąpi. Za cenę kupna możemy zatem przyjąć 23,2 zł, czyli powyżej oporu w okolicy 23,1 zł który jest górnym ograniczeniem obecnej konsolidacji. Stop loss w takiej sytuacji można ustalić poniżej najbliższej strefy wsparcia np. w okolicy 21,2 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniosłaby około 9% straty.

Spółka: Sygnity

Kupno: 23,2 zł, (warunek-wybicie górą z konsolidacji)

Stop loss: 21,2 zł, strata: - 9%

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit można ustalić na oporze w okolicy 18 zł. Jego realizacja mogłaby dać około 19% zysku, co byłoby mniej więcej dwukrotnością  dopuszczalnej straty. Jeśli opór ten zostanie przebity, to kolejny poziom take profit można ustalić na następnym oporze w okolicy 43 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie dałaby około 83% zysku.

Take profit I: 28zł, zysk:    +19%

Take profit II: 43 zł, zysk: + 83%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II:  1/9

Interwał tygodniowy, wykres czternastoletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 3 min.

Premiera Space Tail ustalona na 03.11.2022

czas czytania: 2 min.

Z cyklu: Pomysł na zysk – 11 BIT vol.2

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.