Z cyklu: Pomysł na zysk – 11 BIT vol.2

Zła passa spółek gamingowych, która rozpoczęła się jesienią 2020 roku, nie dotknęła wszystkich jednakowo. Wśród podmiotów związanych z produkcją gier są takie, które przeszły przez inwestorską awersję suchą stopą. Jedną z takich spółek jest 11Bit.

Walor którym się dzisiaj zajmiemy od dwóch lat pozostaje w trendzie bocznym, wpisującym się jako okres przejściowy w kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego. Obrazem tego jak stabilnie zachowują się notowania spółki może być fakt, że po piątkowym zamknięciu wycena znajduje się zaledwie 15% od historycznych szczytów cenowych. Ostatnie tygodnie stały pod znakiem spokojnych ale konsekwentnych wzrostów. Licząc na ich kontynuację spróbujemy zaryzykować zakup akcji w naszej fikcyjnej zabawie.

Tradycyjnie już nie wystarczą nam obecne poziomy cenowe spółki. Warunkiem koniecznym do zawarcia transakcji będą dalsze wzrosty aż do poziomu 542zł, gdzie wejdziemy w posiadanie akcji.  Po zakupie zabezpieczymy naszą pozycję  „stop lossem” poniżej dwustusesyjnej średniej kroczącej, oraz poniżej psychologicznej bariery 500zł.

Poziomy realizacji zysku znajdą się w rejonach 1:1 i 3:1 w relacji do maksymalnej dopuszczalnej straty. Pierwszego  z nich, o wysokim prawdopodobieństwie realizacji, umiejscowimy w rejonie górnego ograniczenia wspomnianego „boczniaka” z ostatnich kilkunastu miesięcy. Finalizacja drugiego będzie wymagała wybicia  notowań waloru na nowe maksima, w kierunku kolejnego okrągłego poziomu 700zł. Przy czym nasz take profit poziomu II, zrealizuje się w bezpiecznym buforze, już przy cenie 676 zł.

Spółka:  11BIT

Zakup : 542zł

Stoploss:  498zł               Strata: -8%

Takeprofit  I: 589zł         Zysk: 8%

Takeprofit  II: 676zł        Zysk:  24%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:3

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 542zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Sygnity

czas czytania: 2 min.

Debiut Longterm Games 10.10.2022 - podsumowanie informacji o spółce

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.