10 spółek które skorzysta na koronawirusie

Poniżej ranking spółek, które mogą najwięcej skorzystać na koronawirusie:

1) Scope Fluidics - ich jedno urządzenie - PCR One, może być warte więcej niż obecna kapitalizacja spółki (mediana porównywalnych transakcji to 100 mln $) a do tego, zdaniem zarządu można w nim zaimplementować testy na koronawirusa. Wynik takiego testu byłby gotowy w czasie 15 minut.

2) Creepy Jar - ta gamingowa spółka ma zaplanowaną na 07.04 premierę trybu wieloosobowego (co-op) swojej bardzo wysoko ocenionej gry - Green Hell. Ostatnio na platformie cyfrowej dystrybucji - Steam, odnotowano absolutny szczyt aktywności i było blisko 20 mln graczy jednocześnie, co po części spowodowane jest domową kwarantanną.

3) 11 bit studios - ten "młodszy brat CD Projektu" mocno ostatnio oberwał a przecież ma w swoim portfolio kilka naprawdę super gier na czele z Frostpunkiem i This War of Mine, które mogą uzyskać teraz tzw. "drugie życie". Siedzenie w domu to idealne podłoże aby pobierać kolejne gry, na które wcześniej nie mieliśmy czasu. Tak przy okazji - TWOM jest w tej chwili na pierwszym miejscu w USA na liście płatnych gier mobilnych w kategorii symulatorów, wyprzedzając między innymi Goat Simulator i Pizzeria Simulator.

4) Datawalk - ten dynamicznie rozwijający się wrocławski startup podbija w tej chwili USA i z zadziwiającą łatwością wygrywa przetargi nawet w instytucjach porządku publicznego. Ostatnio ogłosili, że będą w stanie swoim IT identyfikować osoby z największym ryzykiem zarażenia lub nawet z dużym prawdopodobieństwem wskazywać na osoby już zarażone.

5) Celon Pharma - ostatnio ogłosili, że będą produkować testy na koronawirusie w swoim nowym laboratorium. Kibicujemy ale i bez tego jest to wartościowy i niesłusznie moim zdaniem zdołowany podmiot.

6) Brand 24 - kierowana przez biznesowego celebrytę - Michała Sadowskiego spółka ostatnio poinformowała o ugodzie z Facebookiem, co w moich oczach jest petardą w kontekście wyceny tego przedsiębiorstwa. Za kilka lat może się okazać że zarabiają na czysto połowę swojej, obecnej kapitalizacji. Jest to podmiot, który monitoruje Internet i wyszukuje wszelkie wzmianki na temat danej marki czy jakichkolwiek zagadnień. W obecnych czasach moim zdaniem przybiera to szczególnego znaczenia.

7) CD Projekt - premiera Cyberpunka2077 już we wrześniu a ludzie siedzą w domach i się nudzą. Jako rozgrzewkę zechcą być może pograć w Wiedźmina 3 lub zaliczyć w końcu pierwszą i drugą część sagi na którą wcześniej nie mieli czasu. Być może nawet "Thronebreaker" sprzeda się w kolenych 100 tys. sztukach do końca roku.

8) Bloober - największa premiera w historii spółki czyli Medium zapowiedziana na IV kw. 2020 i jeśli kierować się statystykami spółek gamingowych, to teraz jest teoretycznie moment na wejście pod to wydarzenie. Spółki gamingowe średnio rosną o ok. 70% przez okres 6 miesięcy do ważnej premiery.

9) Mercator - producent rękawiczek i maseczek ochronnych. Oni to trafili w Lotto z tym wirusem i pewnie właściciel - Wiesław Żyznowski trafi do TOP10 Forbesa w tym roku.

10) Ten Square Games - nie każdy ma XBOX czy Playstation, nie każdy ma tak wydajny PC aby odpalić "Wiedźmina 3" ale każdy prawie ma smartfona na którym może popykać sobie w "Fishing Clash" czy "Wild Hunt" (25 miejsce w USA w kategorii symulatorów na podstawie Sensor Tower)

To moja subiektywna lista podmiotów nie tylko odpornych na kryzys koronawirusowy ale potrafiących moim zdaniem zamienić go nawet w sukces. Żadna z nich nie ma kontaktu z Klientem końcowym i w każdej z nich, w dużej mierze można pracować zdalnie za wyjątkiem Mercatora.

Z inwestorskim pozdrowieniem,

Albert "Longterm" Rokicki

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Jak inwestować podczas paniki???

czas czytania: 3 min.

Najbardziej odporna branża na koronawirusa

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.