11Bit znów atakuje ATH.

Podczas dzisiejszej spadkowej sesji, pewną siłą relatywną wykazał się kurs 11Bit. Mieliśmy bowiem kolejny atak na opór w okolicy 630 zł, który jest jednocześnie długoterminową strefą ATH. Jak na razie opór nie został przebity, także trzeba uważać na możliwość cofnięcia. Jeśli jednak uda się go przebić, będzie to pozytywny sygnał dający szansę na wybicie z szerokiej konsolidacji w jakiej kurs znajduje się od roku 2020 i jednocześnie kontynuację trendu głównego, który jest wzrostowy. Jeśli natomiast dojdzie do cofnięcia, to za kluczową strefę wsparcia można uznać okolice 560 zł. Dopóki nie zostanie ono przebite, to możliwa będzie kontynuacja trwającej od kilku tygodni konsolidacji w rejonie 560 - 630 zł. Jeśli ktoś zdecyduje się na ewentualny zakup po przebiciu ATH i chciałby postawić stop lossa, to może go ustawić poniżej 560 zł. Dawałoby to około 12% straty. Nie jest to dużo ale jeśli taki poziom straty jest dla kogoś nieakceptowany, to może ustawić bliższego stop lossa na przykład poniżej dołka na 586 zł, albo dokonać zakupu za mniejszy procent portfela. Ponieważ szeroki rynek jest aktualnie słaby, to trzeba liczyć się z  tym, że nawet jeśli dojdzie do wybicia, to może ono zostać zanegowane, dlatego trzeba odpowiednio zarządzać ryzykiem, w razie gdyby wejście było nieudane.

Interwał dzienny:

Interwał tygodniowy:

Tutaj mamy wykres długoterminowy, pokazujący szeroki trend boczny jaki trwa od roku 2020. Wybicie górą będzie sygnałem kontynuacji trendu głównego, który od wielu lat jest wzrostowy.

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.