Inwestowanie w spółki dywidendowe zamiast mieszkań na wynajem
Czy rynek polskich nieruchomości to już bańka spekulacyjna? Dlaczego spółki dywidendowe są lepszą formą inwestowania? Jak nie płacić podatku od zysków?

W czwartek 16.01 o 20:00 zapraszam na darmowy wykład on-line pt. "Inwestowanie w spółki dywidendowe zamiast wynajmu mieszkań".

Podczas spotkania powiem dlaczego akcje dywidendowe stanowią lepszą formę inwestycji, pokażę jak wybierać spółki do swojego portfela inwestycyjnego oraz jak nie płacić podatku od zysków!

Poniżej link do darmowej rejestracji - limit
miejsc 500 osób dlatego warto być odpowiednio wcześniej w poczekalni przed rozpoczęciem wydarzenia:

Rejestracja na darmowy webinar <<LINK>>

Do zobaczenia i usłyszenia w czwartek!

Nagranie wideo będzie dostępne już następnego dnia, zatem nie trzeba być na żywo!

UWAGA: w celu zapewnienia najwyższej jakości i bezawaryjności (mamy nadzieję) zakupiliśmy nową technologię  - Go To Webinar ale ma to również drobny skutek uboczny - każdy kto będzie chciał obejrzeć na żywo będzie musiał wpierw pobrać oprogramowanie do odbioru - nie zajmuje ono dużo miejsca. Jest to jeden ze światowych liderów w segmencie dostaw tego typu rozwiązań, więc nie powinno stanowić to żadnego zagrożenia - jeśli ktoś jest nieufny to może od razu po zakończeniu wydarzenie odinstalować ten software.

Dobrze jest zatem pojawić się w pokoju nieco wcześniej aby przetestować sobie ten nowy programik i upewnić się czy nie koliduje z firewallem, adblockiem czy antywirusem a nawet zwykłą przeglądarką (zalecane są najnowsze wersje przeglądarek - najlepiej Google Chrome lub Mozzilla Firefox).
Niestety program jest tylko w wersji angielskiej - najwyraźniej nie jesteśmy dla nich jeszcze tak znaczącym rynkiem ale mam nadzieję że to nie będzie stanowiło problemu.

Po zalogowaniu się należy wybrać opcję "Computer audio" aby uzyskać dźwięk.

W raze jakichkolwiek pytań proszę o kontakt mejlowy: albert@longterm.pl 

Z inwestorskim pozdrowieniem, 

Albert "Longterm" Rokicki

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

Ciekawy webinar, dużo dobrych spostrzeżeń jak demografia, obecne niskie stopy procentowe czy też możliwa bańka na rynku nieruchomości. Do tego dochodzi widoczna coraz bardziej recesja oraz widmo podatku katastralnego. 

To wszystko czyni inwestycje w nieruchomości trochę ryzykownym. Co więcej, cały czas budują się nowe mieszkania, a więc nasuwa się pytanie co z tymi starymi.

Z drugiej strony Twój portfel dywidendowy 11% w skali tyłu lat - musisz przyznać, że zysk jest bardzo słaby. Wybierając obligacje korporacyjne cenionych / wypłacalnych firm typu orlen (z niższym ale pewnym oprocentowaniem) , byłbyś w stanie ugrać więcej przy braku ryzyka spadku kursu. Oczywiście są dwie strony medalu - kurs mógł pójść mocno w górę, choć przy inwestowaniu długoterminowym są różne korekty itd, które powodują, że realnie wyniki na obligacjach i dywidendach teoretycznie mogłyby dać podobne wyniki z mniejszą dawką stresu na korzyść obligacji. 

A jeśli już o recesji mowa - teoretycznie spółki są obecnie dość tanie, ale nie oznacza to tego, że nie mogą jeszcze stracić na wartości. 

Pytanie więc do Ciebie - jak Ty się na to zapatrujesz, czy jesteś w stanie wskazać jedną nadrzędną przewagą, dla której lepszy jest portfel dywidendowy niż obligacji?

Być może jest to tylko moje głupie wewnętrzne tłumaczenie sobie samemu - wybierz obligacje, aby uniknąć ryzyka, które to być może w rzeczywistości jest bardzo małe  

odpowiedz

Jak odtworzyć nagranie prezentacji

 

odpowiedz

widziałem i muszę przyznać, że bardzo dobra prezentacja. konkretnie i na temat 

odpowiedz

Ja wierzyłem w Albertusa, jeszcze w czasach Optimusa! 

odpowiedz

Witam,

 

   gdzei mogę znlaźć nagranie z wczorajszej prezentacji?

 

Pozdrawiam

odpowiedz

Nagranie zostało wysłane do osób zarejestrowanych na wczorajszy webinar. Proszę sprawdzić foldery spam i oferty - może tam wpadło?

odpowiedz

Czy istnieje możliwość obejrzenia gdy nie zarejestrowałęm się na webinar?

odpowiedz
Odpowiedź do Konrad  z dnia 20.01.2020 11:05

Same here, myślałem, że będzie można obejrzeć nagranie nie będąc zarejestrowanym, bo

Nagranie wideo będzie dostępne już następnego dnia, zatem nie trzeba być na żywo!

odpowiedz
Odpowiedź do Mariusz  z dnia 20.01.2020 22:37

Ja też dokładnie tak zrozumiałem...

odpowiedz
Odpowiedź do b82  z dnia 23.01.2020 10:02

Zarejestrujcie się na podany w tym wpisie link, dostaniecie dostęp do materiału online. Taki trick 

odpowiedz
Odpowiedź do Mariusz  z dnia 20.01.2020 11:54

tak ale dla zarejestrowanych osób. Na pocieszenie - będzie powtórka w najbliższy czwartek o 20:00 na żywo! zapraszamy. Link do rejestracji będzie dostępny jutro.

odpowiedz