Akcje ATrakcje: Seko

Seko jest niestety mało płynną spółką, dlatego jeśli wchodzić, to raczej małym kapitałem. Ostatnio wolumeny mocno wzrosły i widoczny jest spory popyt, ale są też takie sesje, że obrotów nie ma prawie wcale. Warto więc przy tej inwestycji wziąć pod uwagę ryzyko niskiej płynności.

Trend jest wzrostowy, ale zatrzymał się on 29 stycznia i od tego czasu trwa konsolidacja. Wysokie wolumeny na świecach wzrostowych oraz luka wzrostowa z 27 marca dają szansę, że dojdzie do wybicia górą z tej konsolidacji. Wtedy pojawi się sygnał kontynuacji trendu wzrostowego, pod który można by ewentualnie wejść. Teraz jednak kurs zatrzymał się na oporze, a piątkowa czarna świeca pokazuje reakcję podaży, także jak na razie jest to raczej spółka do obserwacji.

Spółka: Seko

Cena kupna:        14,45 zł (po przebiciu oporu)

Stop loss:            12,27 zł,   strata: - 15,5%

Take profit:      21,5 zł, zysk:   + 48 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit:   1/3

Za umowną cenę kupna przyjmujemy więc 14,45 zł, czyli nieco powyżej strefy oporu. Jeśli wejdziemy w tym miejscu, to stop loss można ustawić poniżej ostatniego dołka czyli np. w okolicach 12,27 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie oznaczałaby około 15,5% straty. Nie jest to więc bardzo bliski stop loss, ponadto trzeba się liczyć z tym, że niekoniecznie uda nam się sprzedać po zaplanowanej cenie, ze względu na duże spready jakie tu są. Jednak na mniej płynnych spółkach, z większymi spreadami, trzeba się pogodzić z tym, że bardziej ryzykujemy. Za to potencjalny zysk też może być większy.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Take profit można natomiast wyznaczyć w okolicach ATH np. na 21,50 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu dałoby około 48% zysku, czyli trzykrotność dopuszczalnej straty.

Interwał miesięczny, wykres szesnastoletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 3 min.

Podwójny dołek na Onde.

czas czytania: 1 min.

Mocny wzrost KGHM - czy spółki surowcowe będę motorami hossy?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.