Akcje ATrakcje: AmRest

Kurs akcji AmRestu od listopada poruszał się w trendzie spadkowym. Od maja jednak utrzymuje się w konsolidacji i wygląda na to, że nie chce dalej spadać. Aktualnie jest w pobliżu górnego ograniczenia tej konsolidacji. Jeśli pozytywne nastroje na rynku będą dalej się utrzymywać, to będzie szansa na wybicie i wtedy możliwe będzie odwrócenie trendu.

Za warunek kupna można więc przyjąć przebicie oporu znajdującego się w okolicy 19 zł. Umowną cenę kupna możemy ustalić na 19,05 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustalić poniżej dołka, który jest w okolicy 17,50 zł, na przykład na 17,45 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 8,5% straty.

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić na oporze w okolicy 22 zł. Sprzedaż po tej cenie dałaby około 15,5% zysku. Jeśli opór ten zostanie przebity, to drugi poziom take profit może być nieco bardziej odległy i można go ustalić np. na oporze w okolicy 25 zł. Sprzedaż w tym miejscu może dać 31,5% zysku.

Spółka:             Amrest

Kupno:            19,05 zł (warunek-przebicie oporu)

Stop loss:        17,45  zł, strata:  -8,5%

Take profit I :  22   zł,   zysk:      +15,5%

Take profit II:  25 zł,    zysk       + 31,5%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1,8

Take profit II: 1/3,70

Interwał dzienny, wykres ośmiomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.