Akcje ATrakcje: Cyber_Folks

Kurs Cyber_Folks (dawne R22) jest w długoterminowym trendzie wzrostowym. Od lipca trwa tu przypominająca spodek konsolidacja. Aktualnie kurs cofnął się od strefy ATH i dotarł do strefy wsparcia  w okolicach 80-82 zł. Jak na razie nie wiemy, czy uda się odbić od tej strefy, a następnie przebić ATH i kontynuować trend wzrostowy. Spółka jest jednak warta obserwacji i jeśli pozytywny scenariusz się zrealizuje, to wybicie górą można potraktować jako sygnał kupna.

Spółka: Cyber_Folks

Cena kupna:        87,50 zł (po przebiciu ATH)

Stop loss:            80 zł,   strata: - 9%

Take profit:      100 zł, zysk:   14%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1,5

Jeśli przebicie ATH się uda, to można dokonać zakupu nieco powyżej strefy. Za umowną cenę kupna przyjmujemy 87,5 zł. Jeśli kurs odbije od strefy wsparcia, na której aktualnie się znajduje, to utworzy się na niej dołek. Wtedy stop loss można postawić poniżej tego dołka na przykład w okolicach 80 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniosłaby nam około 9% straty. Pierwszy poziom take profit można ustalic na psychologicznym poziomie 100 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu dałoby nam około 14% zysku, czyli więcej niż dopuszczalna strata. Nie jest oczywiście powiedziane, że poziom 100 zł nie może zostać przebity. Jeśli ktoś chciałby trzymać akcje dłużej i nie chce wyznaczać konkretnych poziomów TP, to powinien po prostu obserwować trend i wychodzić wtedy gdy się on załamie lub podnosić SL na coraz wyższe poziomy.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.