Akcje ATrakcje: Decora

Kurs Decory jest w długoterminowym trendzie wzrostowym. Aktualnie od czerwca porusza się w konsolidacji. Od pewnego czasu widać wysokie wolumeny na świecach wzrostowych. To może oznaczać że byki zbierają armię do ataku na opór i jeśli uda się go przebić, to pojawi się sygnał kontynuacji trendu wzrostowego.

Spółka: Decora

Cena kupna:        43,70 zł (warunek- wybicie z konsolidacji)

Stop loss:            40,70 zł,   strata: - 7 %

Take profit:        68 zł, zysk:   +50%

Stosunek strata/zysk:

Take profit:   1/7

Z ewentualną decyzją o kupnie można się więc na razie wstrzymać do czasu aż kurs wybije z konsolidacji. Za umowną cenę wejścia przyjmujemy 43,70 zł. W takiej sytuacji stop loss możemy ustalić poniżej strefy wsparcia, która po przebiciu oporu stanie się ostatnim dołkiem np. na 40,70 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu przyniosłoby około 7% straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Take profit możemy ustalić w okolicach strefy ATH w okolicach 68 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie dałaby około 50% zysku. Jest to dosyć odległy poziom. Jeśli nie uda się do niego dotrzeć i pojawią się sygnały odwracania trendu na spadkowy, to zawsze można wyjść wcześniej.

Interwał miesięczny, wykres dwudziestoletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.