Akcje ATrakcje: Enter Air

Kurs Enter Air jest w trendzie wzrostowym od grudnia. 13 kwietnia przebity został szczyt z marca. Od tego trwała krótkoterminowa konsolidacja na byłym oporze, który po przebiciu zamienił się we wsparcie. Dzisiejsza świeca odbiła od wsparcia a jednocześnie przebiła maksima tej konsolidacji. Wszytko to działo się podwyższonym wolumenie i może zapowiadać kontynuację wzrostów.

Spółka: Enter Air

Cena kupna:        39,50 zł

Stop loss:            36,80 zł,   strata: -7 %

Take profit I:      45 zł, zysk:   +14 %

Take profit II:     54 zł, zysk:   +35 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II: 1/5

Jeśli kupimy akcje po cenie dzisiejszego zamknięcia, czyli po 39,50 zł, to stop loss możemy ustawić poniżej strefy wsparcia, na przykład na 36,80 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 7% straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit możemy wyznaczyć na oporze w okolicy 45 zł. Sprzedaż po tej cenie przyniosłaby około 14% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty jaką mamy na tej pozycji. Drugi poziom take profit możemy natomiast ustalić na ATH w okolicy 54 zł. Jeśli kurs tam dojdzie, zamknięcie pozycji w tym miejscu przyniesie około 35% zysku.

Interwał tygodniowy, wykres czteroletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Zniżka na konferencję "WallStreet27" od Longterm

czas czytania: 1 min.

TOP 10 spółek gamedev w 2023 roku

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.