Akcje ATrakcje: Ferro

Długoterminowy trend na akcjach Ferro jest wzrostowy. Od grudnia kurs poruszał się w większej konsolidacji, a od 8 marca w mniejszej lokalnej konsolidacji. Podczas piątkowej sesji doszło do wybicia górą z obu tych konsolidacji. Jest to sygnał kontynuacji trendu wzrostowego. Wybiciu towarzyszyła luka wzrostowa, co jest dodatkowym wzmocnieniem sygnału kupna.

Spółka: Ferro

Cena kupna: 35,40 zł

Stop loss:            32,85 zł,   strata: -8%

Take profit:      41 zł, zysk:   +16%

Stosunek strata/zysk: 1/2

Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia, to umowną cenę kupna możemy ustalić w okolicach 35,40 zł. Stosunkowo bliskiego stop lossa można ustawić poniżej zaznaczonej na niebiesko lokalnej konsolidacji. Wyjdzie około 8% straty. Inwestor długoterminowy mógłby ustawić bardziej odległy stop loss poniżej 30 zł, ale wtedy trzeba też akceptować dwukrotnie większą stratę.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Take profit można ustalić na ATH w okolicach 41 zł. Jeśli uda się tam dojść, to wyjdzie około 16% zysku czyli dwukrotność dopuszczalnej straty.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.