Akcje ATrakcje: Global Cosmed

Global Cosmed był jedną z gwiazd covidowej hossy, która zakończyła się dla tej spółki w lipcu 2020 roku. Od tego czasu kurs GLC poruszał się w trendzie spadkowym.  Spadki trwały do października 2022 roku, a później przyszedł czas konsolidacji. W lipcu tego roku kurs wybił górą z tej konsolidacji i przebił jednocześnie spadkową linię trendu. Doszło więc do zmiany trendu na wzrostowy. Wybicie było bardzo mocne i zostało potwierdzone wysokim wolumenem. Od lipca wolumeny są tu znacznie wyższe niż wcześniej, także widać, że kapitał znów zaczął interesować się spółką. Po lipcowym wybiciu kurs utworzył formację przypominającą trójkąt zwyżkujący. Jak na razie znajduje się przy oporze. Jeśli uda się przebić ten opór, to dojdzie do wybicia górą z formacji i pojawi się szansa na dalszy wzrost.

Spółka: Global Cosmed

Cena kupna:        3 zł (po przebiciu oporu)

Stop loss:            2,58 zł,   strata: -14%

Take profit I:      3,70 zł, zysk:   +20%

Take profit II:     5,40 zł, zysk:   +75%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1

Take profit II: 1/ 5

Piątkowa świeca miała górny cień na oporze, czyli jak na razie wybicie się nie udało. Nie jest jednak ten górny cień na tyle długi żeby czynić z niej świecę niedźwiedzią i przekreślać szansę na wybicie. Póki opór nie został przebity można jak na razie wstrzymać się z zajmowaniem pozycji. Za umowną cenę wejścia przyjmujemy więc 3 zł, czyli nieco powyżej strefy oporu. W takiej sytuacji zlecenie stop loss możemy ustalić poniżej najbliższego dołka czyli np. na 2,58 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniosłaby około 14% straty.

Interwał dzienny, wykres ośmiomiesięczny:

Pierwszy take profit możemy wyznaczyć na oporze w okolicach 3,70 zł. Jest on dosyć bliski i daje około 20% zysku, czyli nieco więcej niż dopuszczalna na tej pozycji strata. Drugi take porfit może być nieco odleglejszy i można go na przykład wyznaczyć na oporze w okolicach 5,40 zł. Sprzedaż po tej cenie przyniosłaby około 75% zysku.

Interwał tygodniowy, wykres czteroletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.