Akcje ATrakcje: Grupa Azoty

Kurs Grupy Azoty był w trendzie spadkowym od maja. W sierpniu spadki się zakończyły i od tego czasu trwała konsolidacja. Podczas piątkowej sesji doszło do wybicia z tej konsolidacji, co daje szansę na zmianę trendu.

Jeśli kupimy akcje w okolicy piątkowego zamknięcia, czyli po 38 zł, to zlecenie stop loss możemy ustawić poniżej najbliższego dołka, czyli np. na 34,50 zł. Sprzedaż po tej cenie przyniosłaby około 9% straty.

W takiej sytuacji pierwszy poziom take profit możemy ustalić na oporze w okolicy 45 zł. Jego realizacja dałaby nam około 17,5% zysku, czyli prawie dwukrotność dopuszczalnej straty. Jeśli opór ten zostanie przebity, to drugi poziom take profit można ustalić w okolicy majowego szczytu na 54 zł. Sprzedaż w tym miejscu dałaby około 42% zysku.

Spółka: Grupa Azoty

Cena kupna:        38 zł

Stop loss:            34,50 zł,   strata: -9%

Take profit I:      45 zł,        zysk:   +17,5 %

Take profit II:     54 zł,        zysk: + 42 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/4

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.