Akcje ATrakcje: Harper Hygienics

Dzisiejszy artykuł dotyczy spółki o ponadprzeciętnej zmienności. Jest tu więc podwyższone ryzyko i trzeba ustawić bardziej odległego stop lossa, ale jeśli wejście będzie udane, to premia za ryzyko również powinna być większa. W tego typu sytuacjach, w celu zmniejszenia ryzyka, można zastosować zasadę, że wchodzimy z mniejszym kapitałem.

Pod koniec listopada na wykresie Harpera pojawiła się potężna luka bessy. W krótkim czasie kurs zjechał z około 14,5 na około 6,5 zł. Później uformowała się konsolidacja, która trwa do dzisiaj. W czasie trwania tej konsolidacji na oscylatorach pojawiły się dywergencje hossy, co sugeruje że możliwe jest wybicie górą i odreagowanie mocnych spadków. Również piątkowa świeca wygląda pozytywnie, gdyż widoczny jest mocny wzrost na wysokim wolumenie. Jak na razie kurs zatrzymał się na strefie oporu i dopóki nie zostanie ona przebita, to możliwe będzie jakieś cofnięcie. Ważne jest żeby podczas cofnięcia kurs nie wybił dołem poniżej zielonej strefy wsparcia. Z ewentualnym kupnem można się wstrzymać aż dojdzie do wybicia górą ponad czerwoną strefę oporu.

Spółka: Harper Hygienics

Cena kupna:        8,20  zł (po wybiciu górą  z konsolidacji)

Stop loss:            6,40 zł,   strata: - 22%

Take profit I:      11,65 zł, zysk:   + 42%

Take profit II:     14,25 zł, zysk:   + 73%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1,90

Take profit II: 1/3,30

Jeśli kupimy akcje po wybiciu górą z zaznaczonej na niebiesko konsolidacji, to za umowną cenę wejścia możemy przyjąć 8,20 zł. W takiej sytuacji stop loss możemy ustalić poniżej tej konsolidacji i za umowną cenę możemy na przykład przyjąć 6,40 zł. Jest to dosyć odległy stop loss i dopuszcza on około 22% straty, dlatego jak już pisałem powyżej, żeby zmniejszyć ryzyko można wejść mniejszym kapitałem.

Pierwszy poziom take profit można wyznaczyć w okolicach luki z listopada, która jeszcze nie została domknięta i jeśli uda się wybić górą z konsolidacji, to niewykluczone że rynek będzie grał pod domknięcie tej luki. Wychodzi cena około 11,65 zł i daje to około 42% zysku, czyli prawie dwukrotność dopuszczalnej straty. Drugi poziom take profit można natomiast wyznaczyć na szczycie z listopada np. w okolicach 14,25 zł. Sprzedaż po tej cenie przyniosłaby około 73% zysku, czyli nieco ponad trzykrotność dopuszczalnej straty. Także mimo stosunkowo odległego stop lossa, co niestety zwiększa poziom ryzyka, widzimy że potencjalna premia za ryzyko również może być wysoka.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.