Akcje ATrakcje: JSW

Kurs JSW poruszał się w trendzie spadkowym od szczytu z lutego. Trend ten zakończył się w sierpniu na wsparciu w okolicach 33 zł. Od kilku miesięcy formuje się tu struktura przypominająca oRGR, natomiast od kilku tygodni kurs znajduje się w konsolidacji, którą można uznać za prawe ramię. Aktualnie trwa walka w strefie szyi. Jeśli uda się przebić tę strefę oporu, to pojawi się sygnał odwrócenia trendu spadkowego.

Spółka: JSW

Cena kupna:        47 zł (po przebiciu szyi)

Stop loss:            42,50 zł,   strata: -10%

Take profit I:      55 zł, zysk:   +17 %

Take profit II:     67 zł, zysk:   +43%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1,7

Take profit II: 1/ 4

Za warunek kupna można więc uznać przebicie strefy szyi, a za umowną cenę kupna przyjmujemy 47 zł. Jeśli kupimy akcje po tej cenie, to stop loss można ustawić poniżej minimum świecy z 26 października, gdzie po przebiciu strefy szyi będzie najbliższy dołek. Za umowną cenę SL przyjmujemy 42,50. Daje to około 10% straty.

Pierwszy poziom take profit można ustalić na strefie oporu, która pokrywa się z ważnym zniesieniem Fibo 0,618. Za umowną cenę przyjmujemy 55 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu da nam około 17% zysku. Natomiast drugi take profit możemy ustalić na szczycie z lutego w okolicach 68 zł. Jeśli uda się dotrzeć do tego poziomu, to zysk będzie wynosił około 43%.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Sfinks z apetytem na wzrosty?

czas czytania: 7 min.

Edukacja finansowa dla dzieci

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.