Akcje ATrakcje: Mabion

Kurs Mabionu był w trendzie spadkowym od roku 2021. Jednak ostatnio zaczęły się pojawiać pozytywne sygnały. W listopadzie kurs wybił górą z trwającej od marca konsolidacji. Wybicie to zostało potwierdzone wysokim wolumenem. Następnie mieliśmy korekcyjne cofnięcie po wybiciu, a w tym tygodniu doszło do odbicia od strefy wsparcia. Pojawiła się więc szansa na odwrócenie trendu spadkowego.

Spółka: Mabion

Cena kupna:        20,20 zł

Stop loss:            17,77 zł,   strata: -12%

Take profit I:      24 zł, zysk:   + 20%

Take profit II:     34 zł, zysk:   +70%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1,5

Take profit II: 1/5,8

Jeśli za umowną cenę kupna przyjmiemy cenę piątkowego zamknięcia, to stop loss możemy ustawić poniżej ostatniego dołka np. w okolicy 17,77 zł. Zamknięcie pozycji po tej cenie dawałoby około 12% straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit można ustalić na oporze w okolicach 24 zł. Sprzedaż akcji w tym miejscu przyniosłaby około 20% zysku, czyli nieco więcej niż dopuszczalna na tej pozycji strata. Jeśli udałoby się przebić tę strefę oporu, to otworzy się dosyć duża wolna przestrzeń, gdyż kolejna kluczowa strefa będzie dosyć odległa. Także drugi poziom take profit można ustalić w okolicach 34 zł i jego realizacja dawałby około 70% zysku.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.