Akcje ATrakcje: MCI

Kurs MCI od wielu lat porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Jednak od roku 2021 formował się tu spodek. Niedawno szczyt z roku 2021 został przebity, także padł sygnał kontynuacji trendu wzrostowego. Po tym wybiciu doszło do korekcyjnego cofnięcia. Kurs dotarł do byłej strefy oporu, która teraz pełni rolę wsparcia. Jest to miejsce, które można nazwać strefą kupna.

Spółka: MCI

Cena kupna: 26,20 zł

Stop loss:            23,90 zł,   strata: - 9%

Take profit I:      33 zł, zysk:   +25 %

Take profit II:     37 zł, zysk:   +42 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2,7

Take profit II:  1/4,6

Na interwale dziennym widzimy, że od grudnia kurs poruszał się w konsolidacji. Niedawno wybił z niej górą, przebijając jednocześnie szczyt z roku 2021. Był to sygnał kontynuacji trendu wzrostowego. Aktualnie kurs jest po cofnięciu i znajduje się na wsparciu. Jeśli kupimy akcje po umownej cenie piątkowego zamknięcia, czyli 26,20 zł, to stop loss można ustawić np. poniżej ostatniego dołka, czyli w okolicach 23,90 zł. Byłoby to około 9% poniżej ceny kupna.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit można ustalić w okolicach zniesienia 1,618 mierzenia spodka. Jest to cena w okolicy 33 zł i daje to około 25% zysku, czyli prawie trzykrotność dopuszczalnej na tej pozycji straty. Drugi poziom take profit może być nieco dalszy i można go ustalić np. na zniesieniu 2 co odpowiada mierzeniu maksymanlnej ampliudy spodka. Wychodzi cena w okolicach 37 zł i odpowiada ona również ATH, czyli bardzo ważnemu oporowi. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniosłaby około 42% zysku.

Na interwale miesięcznym widzimy, że drugi poziom take profit odpowiada ATH:

Interwał miesięczny, wykres dwudziestoletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.